REKLAMA

Powróćmy na chwilę do wakacyjnych klimatów (VIDEO, ZJDĘCIA)

Powróćmy na chwilę do wakacyjnych klimatów (VIDEO, ZJDĘCIA)

BESKO / PODKARPACIE. Choć na dobre wkroczyliśmy w nowy rok szkolny to my na chwilkę zabierzemy Was do wakacyjnych klimatów. Przeżyjmy raz jeszcze tegoroczne Dni Beska.

Po ponad 3 letniej przerwie, powróciła cykliczna dwudniowa impreza pod nazwą Dni Beska. Organizatorzy czyli Urząd Gminy w Besku i Gminny Ośrodek Kultury w Besku mocno postarali się o to by na wydarzeniu dobrze czuli się, i bawili wszyscy mieszkańcy Beska, a także okolic, niezależnie od wieku. I tak też się stało atmosfera od pierwszych godzin do ostatniego występu była naprawdę rodzinna. 

IMG_3945

Dni Beska rozpoczęły się od Dni Otwartych Gminnego Ośrodka Kultury. Z tej okazji skorzystali głównie najmłodsi mieszkańcy Beska i młodzież. Przygotowano stoiska oraz sale w budynku GOK-u, gdzie prezentowano zaplecze artystyczne tej instytucji. W pierwszym dniu mieszkańcy Beska spotkali się przy rytmach i muzyce takich zespołów jak: Góralsi i Kto jak nie my. Po koncertach przyszedł czas na młodzież i Dyskotekę pod Gwiazdami.

1693929065176

W drugim dniu, już od rana aktywnie zorganizowany został czas dla miłośników szachów. W walce o puchar Wójta Gminy Besko rywalizowało 19-tu uczestników. Zwycięzcą XII Turnieju Szachowego został Filak Ryszard. 

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r., na scenie pojawili się podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się występy: Mażoretek  Sunshine Besko i Orkiestry OSP Besko.

IMG_4534

W włoskie klimaty muzyczne, przy zachodzącym słońcu wprowadził wszystkich duet An Dreo Karina. Przestrzeń pod sceną mocno została ograniczona, gdy na scenie pojawił się inny duet, czyli słynny Kabaret Rak, i rozbawił publiczność do łez.

Punktem kulminacyjnym, i największą atrakcją był koncert zespołu rockowego Chłopcy z Placu Broni. Zanim jednak zespół rozpoczął koncert,  organizatorzy zaskoczyli publiczność, i zorganizowali pokaz fajerwerków. 

Dni Beska, to była również świetna okazja, aby skorzystać z możliwości obejrzenia bogatego w eksponaty Beskiego Centrum Dziedzictwa, w którym zgromadzono różnego rodzaju: sprzęty domowego, i rolniczego użytku, eksponaty geologiczne ,pamiątki, i wiele innych pochodzących przedmiotów z tego regionu.

Cała impreza przebiegła bezpiecznie, a pogoda (jak chyba nigdy) dopisywała od początku do końca.

źródło: materiały własne


19-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)