REKLAMA

Powstanie zakład produkcyjny w Stalowej Woli. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee (ZDJĘCIA)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee w Stalowej Woli. Szef polskiego rządu podczas uroczystości wręczył decyzję o wsparciu budowy fabryki produkującej folię miedzianą. Zakład produkcyjny powstanie w Stalowej Woli.
IMG_0862-770x400

W Stalowej Woli powstanie nowoczesny zakład produkujący folię miedzianą wykorzystywaną w akumulatorach elektrycznych samochodów. Zakład ma wytwarzać 50 tys. ton folii rocznie, a produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2024 roku. Budowa zakładu koreańskiej spółki SK Nexilis wchodzącej w skład Grupy SKC ma ruszyć już w roku 2022. W sumie Koreańczycy zamierzają zainwestować na początek około 3 mld złotych. To największa zagraniczna inwestycja w Polsce Południowo-Wschodniej.

Nowa koreańska inwestycja w Polsce

    – To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczejwskazywał premierPolacy mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce.

17e

To właśnie w naszym kraju zostanie wybudowana kolejna fabryka produkująca folię miedzianą. To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 000 ton folii rocznie. Nowa inwestycja to miejsca pracy i rozwój okolicy, ale też działanie na rzecz środowiska. Folia miedziana to jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

    – Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do transferu technologii i rozwoju kadr. Pamiętajmy, że e-mobilność to teraz globalny trend, a Polska jest niezmiernie ważnym ogniwem w tym łańcuchu dostaw – zwrócił uwagę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Drynda.

Skalę planowanej inwestycji podkreślił wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Paweł Kolczyński:

    – Około 3 miliardy złotych nakładów inwestycyjnych, kilkaset nowych miejsca pracy, nowoczesna technologia i nowoczesne rozwiązania przemysłowe to olbrzymia szansa dla Stalowej Woli i całego Podkarpacia. To największa inwestycja greenfieldowa jaka miała miejsce w zarządzanej przez nas Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej właśnie na Podkarpaciu.

Nowe inwestycje to rozwój Polski

Inwestycje takie jak ta w Stalowej Woli wpisują się w założenia Polskiego Ładu, wzmacniając rynek naszego kraju, dzięki zagranicznym partnerom. Polski Ład to strategiczny program rozwoju gospodarki dla dobra polskich obywateli – pracowników i pracodawców. Dzięki działaniom rządu, szybkiemu rozwojowi np. infrastruktury drogowej czy energetycznej inwestorzy świetnie odnajdują się w naszym kraju. Jak podkreślał premier, powoduje to historycznie niski poziom bezrobocia.

PUW Rzeszów, UMWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska


19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)