REKLAMA

Pożar stogu balotów siana! Zaangażowano duże siły straży! (ZDJĘCIA)

KOŃSKIE / PODKARPACIE. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku informację o pożarze w miejscowości Mrzygłód otrzymał 13 września po godz. 2:30. Ostatecznie okazało się, że zdarzenie ma miejsce zarówno na terenie Mrzygłodu, jak i miejscowości Końskie (gmina Dydnia). Doszło do pożaru stogu balotów siana.

W momencie przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był cały stóg siana (ok. 130 balotów), który zlokalizowany był na terenie rolniczym przy drodze powiatowej Mrzygłód – Końskie.

Kpt. Paweł Giba, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

– Działania zastępów poległy na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru. Na miejscu zdarzenia pracował również ciągnik z turem z JRG Sanok. Po godzinie 10 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu sanockiego zakończyły działania, a dalsze działania gaśnicze i zabezpieczające przejęła KP PSP w Brzozowie ze względu na lokalizację pożaru na terenie operacyjnym KP PSP Brzozów. Łącznie w działaniach z terenu powiatu sanockiego uczestniczyło: 2 zastępy JRG Sanok (plus traktor) oraz 4 zastępy OSP (OSP Mrzygłód, OSP Tyrawa Wołoska, OSP Hołuczków oraz OSP Wujskie) – przekazuje kpt. Paweł Giba, z-ca Naczelnika Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego KP PSP w Sanoku.

– Wyjazd zastępu GBA Star 244 w celu wsparcia innych jednostek. Po długo trwałej akcji nasz czterdziestosiedmioletni samochód się psuje i domaga się kolejnych czasochłonnych napraw – przekazują strażacy ochotnicy z Hołuczkowa.

– Wyjazd zastępu GCBA StarMan. Pomagamy w gaszeniu i rozciąganiu balotów oraz dowozimy wodę z Sanu – informuje OSP Tyrawa Wołoska.

fot. Mrzygłód – strona nieoficjalna, OSP Hołuczków, Tyrawa Wołoska, OSP Wujskie, fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


14-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)