REKLAMA

Prace przy Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku postępują (ZDJĘCIA)

SANOK. Trwają prace w budynku Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, który przez wiele lat znajdował się w złym stanie technicznym. Efekty już są zauważalne gołym okiem, a to jeszcze nie koniec.

image007_16

W ramach inwestycji wymieniono instalację elektryczną, przebudowano instalację alarmową, instalację monitoringu wizyjnego i internetową, wymieniono instalację wody użytkowej, przebudowano instalację centralnego ogrzewania, wybudowano dwie wiaty magazynowe.

Termomodernizacja budynku RCRE obejmuje docieplenie ścian styropianem wraz z wykończenie tynkiem oraz wymianę okien, drzwi i bram wjazdowych. W planie jest również wykonanie nowych nawierzchni asfaltowych na ciągach komunikacyjnych na terenie ZS nr 3 oraz RCRE, wykonanie nawierzchni na miejscach parkingowych z kostki brukowej, wykonanie nowych nawierzchni w alejkach na terenie Zespołu Szkół nr 3 oraz przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Inwestycja ma na celu dostosowanie placówki do potrzeb edukacyjnych i standardów w zakresie kształcenia zawodowego.

– Obecnie większość prac przy budynku „A” RCRE została ukończona, jednak ze względu na porę zimową, wstrzymaliśmy prace termomodernizacyjne na jednej ze ścian – mówi Wacław Żuchowski, dyrektor RCRE w Sanoku. – Zmodernizowaliśmy już sieć kanalizacyjną, a obecnie trwają prace przygotowawcze do ułożenia nawierzchni asfaltowych i z kostki brukowej, które chcemy wykonać w okresie wiosennym. Rozpoczęliśmy też demontaż budynku magazynowego przy ul. Stróżowskiej 15 oraz przygotowujemy konstrukcję magazynu do przebudowy na archiwum powiatowe.

Jak twierdzi dyrektor Żuchowski, wykonane prace w budynku „A” w znacznym stopniu wpłynęły na estetykę pomieszczeń oraz poprawiły komfort cieplny. Spodziewane jest również zmniejszenie zużycia gazu do ogrzewania budynku, jak i energii do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Całkowita wartość inwestycji realizowanej przez Powiat Sanocki wynosi 6 490 000,00 zł, z czego 5 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą zadania jest firmą FBT Stalfred Szmyd Alfred z miejscowości Stróże Małe.

Modernizacja Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku to tylko jedna z wielu ważnych inwestycji prowadzonych przez Powiat Sanocki – podkreśla starosta Stanisław Chęć. – Warto przypomnieć, że tylko w ubiegłym roku wyremontowaliśmy i przebudowaliśmy drogi: Załuż – Lesko, Zarszyn – Turze Pole, Sanok – Liszna, Zarszyn – Odrzechowa, drogi w Tyrawie Solnej, Dobrej czy Mrzygłodzie. Wybudowaliśmy kilkanaście przejść dla pieszych, pozyskaliśmy środki zewnętrzne na przebudowę drogi Tarnawa – Kalnica, dróg w Prusieku, Niebieszczanach, Sanoczku, Markowcach, Porażu, Zagórzu, Pisarowcach oraz ulicy Mickiewicza, Stróżowskiej, Konarskiego i Okulickiego w Sanoku. Udało nam się również zdobyć fundusze na remont sal gimnastycznych w trzech szkołach: Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkół nr 5 w Sanoku.

Starosta Stanisław Chęć zaznacza, że w planie są kolejne inwestycje. Powiat Sanocki chce bowiem przebudować drogę Długie – Pakoszówka, wyremontować drogę Besko – Mymoń oraz drogę Pobiedno – Dudyńce.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)