REKLAMA

„Prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek” (VIDEO)

„Prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek” (VIDEO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. „Możemy mieć szacunek dla wielu zdobyczy innych narodów, ale wierność ślubowaliśmy naszej polskiej Ojczyźnie. I tej wierności Ojczyźnie polskiej, kulturze narodowej, kulturze chrześcijańskiej w naszej polskiej ziemi dochowamy! Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska Polską była! Aby w Polsce po polsku się myślało!” – Kardynał Stefan Wyszyński.

Słowa „Aby Polska Polską była” zobowiązują nas do przekazania młodemu pokoleniu szacunku do wartości i symboli narodowych. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce uroczyście obchodziły święto Konstytucji 3 maja. Poprzez akcentowanie takich uroczystości można uświadomić dzieciom, że prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek, który szanuje swoją Ojczyznę, swoją tożsamość i drugiego człowieka. Zna tradycje i symbole narodowe oraz pamięta o historii swojego kraju. Oglądając występy wspaniałych przedszkolaków, można dojść do wniosku, że egzamin z polskości zdały na „szóstkę z plusem”!

materiały nadesłane


05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)