REKLAMA

Premier MORAWIECKI odpowiada Tuskowi: TERAZ zainteresował się Pan losem Polaków?

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na wideo Donalda Tuska, w którym były premier zarzucił PiS-owi drastyczne podwyższanie cen energii.

Premier Mateusz Morawiecki bronił polityki obecnego rządu w najnowszym wideo. Zapewnił, iż PiS robi wszystko, aby zapewnić Polakom godny i tani byt. Zapytywał również, dlaczego dobro Polaków nie leżało na sercu Tuska wówczas, gdy sam był premierem Polski.

– Szanowny panie przewodniczący, przyznam, że z dużym zaskoczeniem odebrałem pana ostatnią wypowiedź. Powiem nawet więcej – cieszę się, że wreszcie zainteresował się pan losem zwykłych, polskich rodzin – zaczął Morawiecki, zwracając się do byłego premiera.

– Trzeba jednak przyznać, długo przyszło nam na to czekać – zauważył uszczypliwie polityk PiS.

– Razem z Platformą Obywatelską mieliście na to osiem lat rządów i sześć w opozycji. Wystarczy podać trzy wskaźniki, by zobaczyć jak bardzo przejmował się pan życiem polskich rodzin. W 2014 roku, dokładnie wtedy, gdy opuszczał pan Polskę, by robić karierę w Brukseli, samotna matka dwójki dzieci, o której pan mówił, na minimalnej krajowej nie zarobiłaby na rękę nawet 1250 złotych.

– Nie wspominając o tym, że nie mogłaby liczyć na takie programy, jak chociażby 500+, których przecież nie było. Samotna emerytka z Wawra mogła spodziewać się zaledwie 830 złotych brutto minimalnej emerytury. Nawet nie chcę mówić, ile z tego zostawało jej na rękę – wyliczał premier, odwołując się do słów i zarzutów Donalda Tuska.

– Jednocześnie, dokładnie w tamtym czasie, co dziesiąty Polak był bezrobotny – przypomniał Morawiecki.

– Śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy. Przyzna pan, to nie najlepsze świadectwo pana wiarygodności. Pan nigdy nie przejmował się losem polskich rodzin – podsumował dobitnie Mateusz Morawiecki. Dodał, że były szef rządu nie powinien się zamartwiać, gdyż PiS ma już przygotowane pewne rozwiązania.

– Proszę się nie przejmować zanadto. Zabieganie o rozwiązania systemowe i polską rację stanu już wzięliśmy na siebie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości już od jutra, 1 stycznia, wprowadzi w życie Polski Ład, na którym realnie zyska 18 milionów obywateli – obiecywał premier Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

DONALD TUSK do MORAWIECKIEGO: Czy wyście tam POWARIOWALI?! Ludzie NIE PRZEŻYJĄ!

tvPolska

 

07-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)