REKLAMA

Próbowali przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej

MEDYKA/PODKARPACIE. Tuż przed świętami na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywateli Ukrainy, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową.

– 21 grudnia do kontroli na wjazd do Polski zgłosiła się 40-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka nie spełniała warunków wjazdu w związku, z czym funkcjonariusze podjęli czynności związane z wydaniem jej decyzji o odmowie wjazdu. Na tę procedurę kobieta zareagowała próbą wręczenia łapówki w kwocie 100 zł – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

zatrzymanie medyka1

Podobne zdarzenie miało miejsce 18 grudnia na tym samym przejściu. Wówczas mundurowi kontrolowali 64-letniego obywatela Ukrainy.

– Cudzoziemiec podróżował, jako pasażer samochodu osobowego. Funkcjonariusz kontrolujący auto miał wątpliwości, co do jego stanu technicznego. Za odstąpienie od czynności w tym zakresie mężczyzna zaoferował mundurowemu 200 zł – dodaje BiOSG.

Zatrzymani cudzoziemcy przyznali się do próby wręczenia korzyści majątkowej. Dobrowolnie poddali się karze, w pierwszym przypadku roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a w drugim karze grzywny w kwocie 1500 zł oraz 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ostatecznie decyzję podejmie sąd.

Źródło: BiOSG

27-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)