REKLAMA

Przekraczał prędkość jadąc bez prawa jazdy i z sądowym zakazem

Przekraczał prędkość jadąc bez prawa jazdy i z sądowym zakazem

Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali 40-letniego kierowcę forda, który pędził z prędkością 138 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Dodatkowo mieszkaniec Tarnobrzega nie miał prawa jazdy i kierował mondeo, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

16 marca po godz. 20, policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 40-latek, który kierował fordem przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, jechał z prędkością 136 km/h.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się kierowca mondeo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres jednego roku.

Teraz 40-letni kierowca mondeo za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z treścią art. 244 kodeksu karnego – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do lat 5. Sąd orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

KMP Tarnobrzeg

17-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: