REKLAMA

PRZEMYŚL: Wizyta ambasadora Turcji

PRZEMYŚL. W środę, 19 kwietnia Wiceprezydent Bogusław Świeży spotkał się z Ambasadorem Turcji w Polsce Cengizem Kamilem Firatem. Wizyta związana była między innymi z odbywającym się tego samego dnia w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK koncercie charytatywnym na rzecz ofiar katastrofy, która miała miejsce na pograniczu Turcji i Syrii 6 lutego tego roku.

Dla Ambasadora nie była to pierwsza wizyta w Przemyślu, w trakcie ubiegłego roku kilkukrotnie gościł na przemyskim dworcu w drodze do Kijowa. Tym razem pojawiła się jednak okazja do zwiedzenia miasta. Ambasador przekazał Prezydentowi Świeżemu, że jest zachwycony tym jak wygląda miasto.

Podczas rozmowy zostały poruszone między innymi tematy dotyczące roli Przemyśla w akcji pomocowej dla Ukrainy. Ambasador przedstawił też obecną sytuację w Turcji, a także skalę zniszczeń jakie dotknęły jego kraj i pomocy która płynie do Turcji z całego.

AMBASADOR 1

AMBASADOR 7

AMBASADOR 6

UM Przemyśl

21-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)