REKLAMA

Przyczyny i sposoby leczenia przerzedzających się włosów

Martwisz się wypadającymi włosami? Nie jesteś sama. Szacuje się, że do 35 roku życia dwie trzecie ludzi doświadczy jakiegoś stopnia utraty włosów. W tym artykule poznamy kilka możliwych przyczyn przerzedzenia włosów, a także sposoby leczenia.

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn utraty włosów, w tym genetyka, starzenie się, choroby i niektóre leki. Leczenie może być różne w zależności od przyczyny. Niektóre popularne zabiegi to minoksydyl, terapia laserem niskopoziomowym i zastrzyki z osocza bogatopłytkowego (PRP).
 
Większość ludzi doświadcza pewnego stopnia utraty włosów z wiekiem, ale u niektórych utrata jest bardziej znacząca. Oto kilka powszechnych przyczyn rzadkich włosów:

  • Genetyka: to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Jeśli twoi rodzice lub dziadkowie mieli taki problem, Ty również możesz być narażona na to zjawisko.
  • Zmiany hormonalne: mogą powodować wypadanie włosów. Może to być spowodowane ciążą, menopauzą lub problemami z tarczycą.
  • Warunki medyczne: niektóre choroby mogą powodować, że tracisz włosy: łysienie plackowate (choroba autoimmunologiczna, która atakuje mieszki włosowe), infekcje skóry głowy i grzybica.
  • Leki: efektem ubocznym przyjmowania niektórych leków jest tracenie włosów. Należą do nich leki rozrzedzające krew, beta-blokery i leki stosowane w chemioterapii.

Rzadkie włosy – leczenie

Jeśli włosy wypadają z powodu stresu lub niepokoju, kontrola poziomu stresu może być kluczem do zapobiegania ich dalszej utracie. Jeśli wypadanie włosów jest spowodowane stanem zdrowia, np.: chorobą autoimmunologiczną, istnieją leki, które mogą pomóc w spowolnieniu lub zatrzymaniu tego procesu. Gdy utrata włosów jest spowodowana starzeniem się lub zmianami hormonalnymi, istnieją również zabiegi miejscowe, które mogą pomóc zagęścić istniejące włosy i stymulować wzrost nowych.
 
Bez względu na przyczynę, ważne jest, aby udać się do lekarza lub dermatologa, aby wykluczyć wszelkie ukryte schorzenia i upewnić się, że stosujesz najskuteczniejsze dla siebie leczenie.

Jak zapobiegać przerzedzaniu się włosów?

Jeśli martwisz się, że masz rzadkie włosy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zaradzić. Po pierwsze, upewnij się, czy stosujesz zdrową dietę i dajesz organizmowi wystarczającą ilość białka. Kupuj produkty do włosów na bazie naturalnych składników, bez parabenów i innych szkodliwych substancji. Miej stres pod kontrolą oraz unikaj stylizacji na gorąco, zamiast tego wybieraj delikatne metody stylizacji i produkty, które będą chronić Twoje włosy. Stosuj masaż głowy, dla pobudzenia mieszków włosowych do wzrostu. Te zmiany w stylu życia pomogą zapobiec utracie włosów i sprawią, że Twoje kosmyki będą wyglądać jak najlepiej.

1_137

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

19-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: