REKLAMA

Reanimacja 11-latka po wypadku na obwodnicy. LPR Sanok w akcji (VIDEO)

JAROSŁAW / PODKARPACIE. We wtorek po południu na obwodnicy Jarosławia doszło do wypadku z udziałem dziecka. Jak przekazują ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, chłopiec wtargnął na obwodnicę przez otwarte drzwi techniczne i został potrącony przez przejeżdżający samochód dostawczy. 11-latek był reanimowany przez blisko godzinę. Interweniował między innymi śmigłowiec LPR z Sanoka.

We wtorek na obwodnicy Jarosławia doszło do groźnego zdarzenia.

Dyspozytornia Medyczna w Przemyślu otrzymała zgłoszenie o godzinie 14:22. Zgodnie z przekazanymi medykom informacjami, na wysokości zjazdu w kierunku Niska miało dojść do potrącenia dziecka.

Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano zespół ratownictwa medycznego z Jarosławia.

W chwili przybycia zespołu w miejsce wezwania, 11-letni chłopiec był reanimowany przez strażaków z PSP Jarosław, którzy przejęli reanimację od świadków zdarzenia. Jak się okazało chłopiec wtargnął na obwodnicę przez otwarte drzwi techniczne i został potrącony przez przejeżdżający samochód dostawczy. Ze względu na ciężki stan chłopca oraz odległość do centrum urazowego, na miejsce wezwano śmigłowiec LPR z Sanoka – relacjonują w mediach społecznościowych ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Po blisko godzinnej reanimacji chłopcu przywrócono funkcje życiowe. Śmigłowcem dziecko zostało przetransportowane do Centrum Urazowego w Rzeszowie.

AKTUALIZACJA 12.08.2020, godzina 9:10:

Niestety, podkarpacka policja przekazała dzisiaj rano tragiczną wiadomość.

11-letni chłopiec przeszedł przez niezamknięte drzwi w ekranie dźwiękochłonnym i wszedł na jezdnię obwodnicy Jarosławia, wprost przed jadącego w kierunku Przeworska volkswagena transportera. Niestety kierowcy nie udało się uniknąć potrącenia dziecka. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. Niestety życia 11-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego nie udało się uratować. Policjanci ustalili, że 39-letni kierowca vw był trzeźwy – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu / Fb, video: Kamil Łacheta, KWP Rzeszów

foto nagłówek: archiwum Esanok.pl

12-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)