REKLAMA

REGION. Prokuratura wydała akt oskarżenia za brutalne zabójstwo teściowej

Przemyśl, 5 lipca 2024 roku. Prokurator Jacek Staszczak z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zakończył aktem oskarżenia śledztwo dotyczące zabójstwa Krystyny G. w Moszczanicy, w powiecie Lubaczowskim.

knife-376383_1280

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 17 czerwca ubiegłego roku w domu jednorodzinnym, w którym zamieszkiwali wspólnie Józef B. wraz z małżonką oraz jej matką – nieżyjącą Krystyną G. Rodzina ta pozostawała w wieloletnim konflikcie, w związku z którym w gospodarstwie stron miały miejsce interwencje policji oraz prowadzone były procedury niebieskiej karty. W ramach tej procedury podejmowane były działania służb w kierunku wyciszenia konfliktu. Jednak nie przynosiły one rezultatu. 16 czerwca 2023 roku, po jednej z takich nieudanych prób pogodzenia stron małżeństwo wyjechało do Rzeszowa aby tam zamieszkać. Tego dnia Józef B. przyjechał z powrotem do gospodarstwa aby coś załatwić i został tam na noc. Nazajutrz pomiędzy teściową a Józefem B. wywiązał się konflikt słowny. W konsekwencji Józef B. zadał kobiecie szereg ciosów, w tym nożem. Liczne Rany kłute i cięte głowy, kończyn i torsu u Krystyny G. okazały się śmiertelne. Członkowie przybyłej na miejsce karetki pogotowia stwierdzili jej zgon, zaś Józef B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Józef B. nie przyznał się do zarzucanego mu zabójstwa.

W toku śledztwa przesłuchiwano świadków, gromadzono inne dowody uzyskano szereg opinii biegłych, w tym opinię biegłego patomorfologa z sekcji zwłok obejmującą opis ujawnionych na ciele Krystyny G. obrażeń, mechanizm ich powstania oraz przyczynę zgonu. Przez cały okres śledztwa wobec Józefa B. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Był on także poddany obserwacji psychiatrycznej. W jej wyniku biegli stwierdzili m.in. że Józef B. był poczytalny w chwili dokonania czynu.

Józefowi B. prokurator w akcie oskarżenia zarzucił czyn umyślnego zabójstwa opisany w art. 148 paragraf 1 kodeksu karnego. Za ten czyn grozi oskarżonemu najwyższa kara przewidziana w polskim kodeksie karnym – kara dożywotnego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznawana przed Sądem Okręgowym w Przemyślu.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Przemyślu 

zdj. pixabay.com

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)