REKLAMA

Rozpoczęto procedurę wyborczą Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZOW. Od 18 do 20 marca, elektorzy będą zgłaszać kandydatów na stanowisko Rektora. Proces ten będzie odbywa się w sposób formalny, poprzez pisemne zgłoszenie kandydata do specjalnie przygotowanej urny wyborczej.

Po zakończeniu etapu zgłaszania kandydatów Rada UR przeprowadzi weryfikację formalną, aby upewnić się, że kandydaci spełniają wszystkie wymogi. Następnie lista osób wskazanych zostanie przekazana na posiedzenie Senatu UR, który zaopiniuje kandydatów, a w okresie od 5 do 10 kwietnia Rada UR przedstawi Kolegium Elektorów końcową listę kandydatów.

Planowane są spotkania otwarte z kandydatami na stanowisko Rektora. Termin spotkania zostanie ogłoszony po zasięgnięciu opinii Przewodniczącego Kolegium Elektorów. Jest to istotny element, który pozwoli społeczności akademickiej lepiej poznać kandydatów oraz ich wizję rozwoju naszej uczelni. Każdy z uczestników spotkania otwartego będzie miał możliwość zadania pytania kandydatom. Pytania będą mogły być sformowane zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Treść tych pytań zostanie przedstawiona przez sekretarza Komisji Wyborczej Uniwersytetu Rzeszowskiego – informuje mgr. Joanna Wilk z Biura Prasowego UR.

rektor2

Finalny etap wyborów Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego planowany jest na 16 kwietnia. To wtedy odbędzie się zebranie Kolegium Elektorów UR, mające na celu wybór nowego Rektora.

Wybory Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego są niezwykle istotnym wydarzeniem dla całej społeczności akademickiej oraz dla samej uczelni. To czas, kiedy kształtuje się przyszłość instytucji, a podejmowane teraz decyzje będą miały wpływ na naszą uczelnię przez najbliższe lata. Obecny Rektor UR, JM prof. dr hab. Sylwester Czopek kończy drugą kadencję. Zgodnie z przepisami osoba pełniąca funkcję rektora może ją pełnić maksymalnie dwie kadencje z rzędu – dodaje Joanna Wilk.

Na ten moment, w przestrzeni medialnej, chęć kandydowania ogłosiło dwóch kandydatów prof. dr hab. Paweł Grata, który obecnie pełni funkcje Prorektora ds. Kolegium Nauk Humanistycznych i prof. dr hab. n. med. Adam Reich, który obecnie pełni funkcję Dyrektora Instytutu Nauk Medycznych w Kolegium Nauk Medycznych.

Źródło: Joanna Wilk/Biuro Prasowe UR.

18-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)