REKLAMA

RYMANÓW. Silny podmuch wiatru zmiótł autobus z drogi! (FOTO)

RYMANÓW / PODKARPACIE. Silny wiatr oraz zalegająca na jezdni cienka warstwa lodu, dają się we znaki kierowcom podróżującym po drogach naszego regionu, generując liczne kolizje i utrudnienia w ruchu. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło dziś rano w Rymanowie, gdzie kursowy autobus w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu.

Nocne opady marznącego deszczu, w połączeniu z gwałtownymi podmuchami wiatru spowodowały, że warunki podróżowania po drogach regionu stały się bardzo trudne. W wielu miejscach jezdnie pokrywa cienka warstwa lodu, przez co jest bardzo ślisko i niebezpieczne.

Przekonali się o tym m.in. podróżni kursowego autobusu, który dziś około godz. 5, na ul. Bieleckiego w Rymanowie wjechał do przydrożnego rowu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Sanoka, na skutek gwałtownego podmuchu wiatru, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Autobusem podróżowało łącznie 11 osób. Jeden z pasażerów doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy. 

Podróżujący wyszli z autobusu jeszcze przed przybyciem na miejsce służb. Tylko jedna osoba, która doznała urazu nogi została w środku i oczekiwała na pomoc. Po zaopatrzeniu, poszkodowany został przekazany załodze pogotowia ratunkowego – relacjonuje nam mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie.

Na miejscu interweniowały dwa patrole policji, pogotowie ratunkowe oraz cztery zastępy straży pożarnej (2 PSP Krosno, OSP KSRG Posada Dolna, OSP KSRG Rymanów).

Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Przypominamy również pieszym o konieczności wykazania się odpowiedzialnością podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszaniu się po oblodzonych chodnikach.


foto: KMP Krosno

źródło: Red., KMP Krosno

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Minister JANUSZ KOWALSKI na Podkarpaciu: Energia, której nie musimy sprowadzać z USA i Rosji (VIDEO, ZDJĘCIA)


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)