REKLAMA

RZESZÓW. 12. edycja Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 12. edycja Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży! W dniach 26-30 czerwca odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży! Młodzi wokaliści będą pracować pod czujnym okiem prowadzących:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała
w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Weronika Bochat – jest aktorką, wokalistką i pedagogiem. W 2021 została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na specjalizacji aktorstwo teatru muzycznego. Od 2006 roku jest związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Zagrała tam w przedstawieniach: „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Les Miserables” (Cosette) Pięć ostatnich lat” (Cathy), „Mamma Mia”(Ali), „Alladyn Jr”. W tym samym teatrze śpiewała w zespole wokalnym w „Kotach”, „Deszczowej Piosence”, „Aidzie” i „Pilotach” w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. Do dziś gra
w przedstawieniu „Alicja w Krainie Czarów” w reż. Cezarego Domagały. W warszawskim Teatrze Rampa zagrała w przedstawieniu „Rent” w reż. Jakuba Szydłowskiego. Od 2018 gra również
w Teatrze Syrena, do dziś w spektaklu „Next to Normal” (Natalie), w kultowej „Rodzinie Addamsów” zagrała rolę Wednesday Addams w reż. Jacka Mikołajczyka. Od lat współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Zagrała tam w „Upiorze w Operze”, w spektaklu „Brzydki Kaczorek” w reż. Jakuba Szydłowskiego, w „Wieszczu” w reż. Patryka Ołdziejewskiego oraz w muzycznym show „Broadway Dance Club”. W 2023 roku dołączyła do obsady spektaklu „Hotel Ritz” w reż. Joanny Drozdy w Białostockim Teatrze Lalek. Weronika dwukrotnie reprezentowała Polskę na festiwalach Eurowizji, EurovisionSong Contest w Oslo u boku Martina Fitcha oraz Junior Eurovision song Contest w Lillehammer z zespołem KWADro. Jest też aktorką i wokalistką dubbingową. Jej głosem mówi i śpiewa „Vaiana Skarb Oceanu” Walta Disneya, Laura z „Księcia Czarusia” czy Lena ze „Znajdź mnie w Paryżu”.

Monika Urlik – wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, autorka tekstów.
W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór „Time after time”. W 2006 zdobyła także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór „Time after time”. 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Nie wie nikt”. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Marek Błaszczyk. Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu „Prawo Agaty”. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust. Współpracuje z teatrem 6 piętro w Warszawie, a także z wieloma polskimi artystami .

dr Anna Czenczek dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 200 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie”z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie.

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XII edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem. Podczas warsztatów zostanie przygotowany i nagrany klip do utworu z repertuaru Danuty Błażejczyk pt. „Dzisiaj świat wybierze nas”, w którym zaśpiewają uczestnicy oraz trenerzy. Premiera klipu odbędzie się po warsztatach na kanale YouTube Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Urban Lab Rzeszów. Partnerem wydarzenia jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie oraz Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk.

ZAPISY:

Formularz zgłoszenia :

https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

Więcej informacji i warsztatach:

www.csw.info.pl

www.facebook.com/csw.rzeszow

www.instagram.com/centrumsztukiwokalnej

www.fundacjacarpathia.pl

www.facebook.com/fundacjacarpathia

To będą wyjątkowe warsztaty wokalne!

źródło: Materiały nadesłane / CSW

 


29-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)