REKLAMA

RZESZÓW. Dwóch 26-latków włamywało się do aut!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch 26-latków podejrzanych o włamania do samochodów. Łączna wartość strat to ponad 3,5 tysiąca złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-175192

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali okoliczności dwóch włamań do samochodów. W niedzielę, 3 stycznia br., nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy Dąbrowskiego volvo. Z samochodu skradł dokumenty, pieniądze i kartę debetową.

Dzień później doszło do podobnego zdarzenia, gdzie również przy ulicy Dąbrowskiego, ktoś włamał się do zaparkowanej mazdy. Z samochodu zginęła saszetka z pieniędzmi i dokumentami.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych i rozpoczęli ustalanie sprawcy włamań. Już dzień po drugim włamaniu policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego 26-letniego mieszkańca Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Jego wspólnik, drugi 26-latek został również zatrzymany przez kryminalnych.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania obydwaj przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty dokonanych wspólnie kradzieży z włamaniem do samochodów i na konto bankowe.

W trakcie postępowania okazało się, że jeden z zatrzymanych wcześniej włamał się do garażu i stojącego tam forda. 26-latek ukradł wtedy elektronarzędzia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się również do tego przestępstwa i usłyszał kolejny zarzut kradzieży z włamaniem.

Źródło: KMP Rzeszów

12-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)