REKLAMA

RZESZÓW-JASIONKA. Rekord goni rekord. Wzrost ilości obsłużonych pasażerów o 15%

RZESZÓW. 120 157 osób obsłużyło w czerwcu lotnisko w Jasionce. To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc; podrzeszowski port lotniczy odprawił o 15 procent więcej pasażerów niż rok temu w tym samym czasie.

rekordowy czerwiec 2024 w RZE foto Lukasz Ozog

Pasażerowie w tym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

To właśnie wakacyjne czartery wybrała w czerwcu największa liczba osób. W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują LOT, Lufthansa i Wizz Air. Jeżeli chodzi o ulubione destynacje, to w czerwcu najchętniej wybierana była Antalia, a następnie Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach – Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

Liczby mówią same za siebie i świadczą o tym, że lotnisko umie trafić w potrzeby i oczekiwania pasażerów, zarówno pod kątem zaproponowanych destynacji, jak i standardu obsługi rosnącego ruchu pasażerskiego oraz cargo. Ten wynik jest powodem do zadowolenia, a jednocześnie zobowiązaniem do jeszcze większej aktywności, by nie tylko sprostać oczekiwaniom, ale niezmiennie wychodzić im naprzeciwprzyznaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

RZE - Rekordowy Czerwiec 2024 1920x1080px v3

Celem przyspieszenia obsługi pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektronikidodaje prezes Adam Hamryszczak.

W lipcu szczyt letniego sezonu – w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września różowo-fioletowymi Airbusami będzie można polecieć jeszcze do Mediolanu.

źródło: materiały nadesłane
Grafika i foto: Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

04-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)