REKLAMA

RZESZÓW. Już w sobotę 1 czerwca ” Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla Klimatu”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”, który odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie na miejskich Bulwarach. W programie koncerty oraz eko atrakcje dla dzieci i dorosłych. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą North East Ska Jazz Orchestra z Włoch oraz powracający na festiwal Mesajah z Polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Mesajah (fot. materiały promocyjne)

„Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to egzotyczny festiwal z ekologicznym przesłaniem, którego misją jest promowanie szczytnej idei troski o środowisko naturalne planety Ziemi. Po raz kolejny mieszkańcy Rzeszowa oraz fani jamajskich brzmień z całej Polski zyskają możliwość wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony Środowiska przy dźwiękach znanych artystów reggae z Polski i zagranicy. Do tej pory na festiwalu gościły między innymi polskie zespoły Jamal, Vavamuffin, Tabu i Maleo Reggae Rockers, jak również reprezentanci brytyjskiej sceny – Ghetto Priest oraz Dark Angel.

Tegoroczna edycja muzycznego eko eventu odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Od godziny 11:00 na uczestników czekać będzie mnóstwo bezpłatnych eko atrakcji o charakterze rekreacyjnym, edukacyjnym i kulinarnym dostępnych w aż jedenastu strefach festiwalowych. O godzinie 16:00 uruchomiona zostanie strefa koncertowa, w której o dobrą zabawę oraz pozytywne wibracje zadbają Kulturalny i Roots Digital. Na scenie wystąpią czołowi przedstawiciele polskiej sceny reggae – Mesajah, Dubska i KoNoPiAnS oraz zagraniczna gwiazda wieczoru – włoski big band North East Ska Jazz Orchestra

9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” organizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy Główni – Kino Helios, Bema-Res, Windoormatic i SM Project oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje tematyczne przygotowane w ramach tegorocznej edycji imprezy. Udział w festiwalu jest bezpłatny, a szczegółowy program jest dostępny na stronie www.rdk.rzeszow.pl

Program festiwalu:

EKO ATRAKCJE – start 11:00

Strefa Sportu
Strefa Bee Reggae
Strefa Gastronomiczna
Strefa Tradycyjnej Żywności Regionu Podkarpacia
Strefa Rodzinna
Strefa Wody
Strefa Rodzinnych Smaków
Strefa Recyklingu
Strefa Chillout
Strefa Fotowoltaiki
Strefa Techniki i Eksperymentów
STREFA KONCERTOWA – start 16:00
Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital
16:40-18:00 – KoNoPiAnS
18:30-19:35 – Dubska
19:50-21:00 – Mesajah
21:00-22:30 – North East Ska Jazz Orchestra

 North East Ska Jazz Orchestra (fot. Davide Degano)

źródło: UM Rzeszowa

foto. materiał promocyjny UM Rzeszeszowa

24-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)