REKLAMA

RZESZÓW. Karpacka Majówka w Rzeszowie pełna atrakcji

RZESZÓW. Karpacka Majówka w Rzeszowie pełna atrakcji

Od 1 do 3 maja w Rzeszowie będzie trwała Karpacka Majówka! W programie trzydniowy jarmark, a na finał, 3 maja Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu z Robertem Makłowiczem. Będzie można smacznie zjeść i posłuchać dobrej muzyki.

Karpaty Na Widelcu 2023

Karpaty na Widelcu to wyjątkowe wydarzenie na mapie rzeszowskich atrakcji. Pierwsza edycja, która była pomysłem Roberta Makłowicza i prezydenta Konrada Fijołka, odbyła się jesienią 2022 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem festiwal zaplanowano na 3 maja, a jego głównym punktem będą oczywiście kulinaria.

Ambasadorem Karpat na Widelcu jest Robert Makłowicz, który weźmie udział w wydarzeniu, będzie między innymi kosztował dań i zaprezentuje pokaz kulinarny na scenie.

Kilkunastu restauratorów, wzorem pierwszej edycji, przygotuje festiwalowe dania, które będzie można nabyć w atrakcyjnej cenie, a cały dochód z tego przedsięwzięcia trafi do Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i będzie przeznaczony na szkolenia dla najzdolniejszych uczniów – przyszłych kucharzy i kelnerów. Już wiadomo, że festiwalowe posiłki będą smakowo inspirowane kuchnią pogranicza, a ich strefa będzie rozlokowana w pobliżu fontanny multimedialnej.

– Dzięki pracy i wsparciu pana Roberta, tej magii, którą wokół siebie tworzy, ale także dzięki rzeszowskim i nie tylko rzeszowskim restauracjom, kucharzom i ekipom, możemy zaprosić mieszkańców, a także gości na to przepiękne i pełne kulinarnych doznań wydarzenie -powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Restauratorzy chętni do wzięcia udziału w Karpatach na Widelcu 2023 proszeni są o wysyłanie wiadomości na adres gastro@karpatynawidelcu.pl w terminie do końca marca.

Święto Paniagi 2023

Święto Paniagi z kolei to święto jednej z najstarszych ulicy w Rzeszowie – dawniej ulicy Pańskiej, zwanej potocznie Paniagą, czyli współczesnej ulicy 3 Maja. Paniaga obchodzi swoje święto od 2003 roku. W programie co roku można znaleźć koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty dla dzieci i szereg atrakcji przygotowywanych między innymi przez rzeszowskie instytucje kultury. Tak też będzie i tym razem – trwają prace nad programem wydarzenia.

Jarmark Karpacki 2023

Elementem łączącym Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu 2023 będzie Jarmark Karpacki, który będzie trwał przez cały majowy weekend, zatem od 1 do 3 maja, i będzie rozlokowany na alei Lubomirskich i w jej okolicy. Rusza nabór wystawców. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie Estrady Rzeszowskiej: Newsy – Estrada Rzeszowska.

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa


10-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)