REKLAMA

RZESZÓW. Konferencja prasowa posłów na Sejm RP (VIDEO)

RZESZÓW. Konferencja prasowa posłów na Sejm RP (VIDEO)

RZESZÓW/PODKARPACIE. W Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie zorganizowano konferencję prasowa z udziałem Ewy Leniart oraz Teresy Pamuły, posłanek na Sejm, Jerzego Borcza, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Piotr Pilcha, wicemarszałka. Konferencja dotyczyła poparcia protestujących rolników.

Rolnicy trwają niestrudzenie na proteście sprzeciwiając się napływowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Wyrażają również sprzeciw wobec Zielonego Ładu, który dla polskiego rolnictwa, ale również dla rolników w całej Unii Europejskiej niesie wiele niekorzystnych rozwiązań. Widzimy, że rząd #Koalicja13XII na te protesty zostaje głuchy i nie podejmuje żadnych konkretnych decyzji i zobowiązań – powiedziała podczas konferencji Ewa Leniart.

ewa

Dzisiaj o godzinie dziesiątej, w rejonie przejścia granicznego w Barwinku, rolnicy rozpoczęli kolejny protest. Planują blokować przejazd pojazdów ciężarowych wjeżdżających ze Słowacji, a także wyjeżdżających z Polski. W związku z planowanym protestem i blokadą pojazdów ciężarowych, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu dla samochodów osobowych i autobusów.

protest_1

Zdjęcie ilustracyjne.

Rolnicy chcą m.in. wyrazić sprzeciw wobec wdrażania Zielonego Ładu, importu produktów z Ukrainy oraz domagają się wsparcia hodowców zwierząt.

Źródło: Informacje własne/Ewa Leniart/Fb

Fot: Ewa Leniart/Fb/ AZS/WZ

13-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)