REKLAMA

RZESZÓW. Manifestacja „Murem za Polskim Mundurem” (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, w Rzeszowie odbyła się manifestacja pod hasłem „Murem za Polskim Mundurem”, zorganizowana przez Podkarpacką Młodzież Wszechpolską. Wydarzenie miało miejsce przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim i zgromadziło kilkanaście osób, w tym przedstawicieli różnych organizacji patriotycznych.

IMG_2983

Manifestacja miała na celu wyrażenie poparcia dla polskich służb mundurowych, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo kraju i obywateli. Uczestnicy manifestacji, z hasłami wsparcia, zebrali się, aby pokazać swoją solidarność z funkcjonariuszami straży granicznej
oraz wojska.

IMG_3002

W trakcie wydarzenia odbyło się kilka przemówień, w których mówcy podkreślali znaczenie służb mundurowych dla utrzymania porządku publicznego oraz ochrony granic Polski. Głos zabrali Karolina Pikuła, Marcin Kowalski, Aleksandra Kowal oraz Piotr Pomykała. W swoich wystąpieniach mówcy wyrazili wdzięczność za trud i poświęcenie służb mundurowych, a także podkreślili potrzebę dalszego wspierania tych formacji.

IMG_2988

Jednocześnie, mówcy nie szczędzili krytyki pod adresem działań rządu. W swoich przemówieniach wskazywali na brak odpowiedniej polityki i domagali się dymisji szefa MON oraz ministra sprawiedliwości. Manifestacja miała również miejsce w kontekście niedawnych tragicznych wydarzeń, w tym śmierci żołnierza pełniącego służbę na wschodniej granicy Polski oraz aresztowania dwóch żołnierzy Wojska Polskiego.

IMG_2976

Podkarpackie struktury Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kolejne działania mające na celu wspieranie polskich służb mundurowych oraz promowanie wartości patriotycznych w społeczeństwie.

IMG_3003

źródło: materiały nadesłane

zdjęcia: Tomasz Lęcznar 

12-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)