REKLAMA

RZESZÓW. Międzynarodowy Dzień Dziecka w Rzeszowie. (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czartek 1 czerwca br. w Rzeszowie, odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Życzenia wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka złożył Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Życzenia przekazała także marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, która przyjechała z tej okazji do Rzeszowa.

Międzynarodowy Dzień Dziecka był najbardziej kolorowym miejscem na mapie Rzeszowa, a wszystko to za sprawą wspaniałych atrakcji, najmłodsi mogli korzystać z ciekawych gier, zabaw, animacji, miasteczka dmuchawców czy Mini Zoo. Nie zabrakło stoisk promocyjno-rozrywkowych instytucji publicznych, prywatnych oraz społecznych, których przygotowano blisko 50.

Z dziećmi spotkał się także znany z programu „Pytanie na śniadanie” szef kuchni Jerzy Nogal, który poprowadził warsztaty kulinarne na bazie lokalnych receptur. Uczestnicy chętnie próbowali także potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jedną z głównych atrakcji był festiwal Holi – Święto Kolorów, podczas którego całe rodziny bawiły się w rzucanie w siebie kolorowymi proszkami.

Całość uświetniły występy podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Zespołu Fiesta ze Lwowa oraz Patryka Matei.

W Międzynarodowym Dniu Dziecka w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem
w Rzeszowie wzięło udział kilka tysięcy dzieci z Polski i Ukrainy. Powiat Rzeszowski był partnerem oraz współorganizatorem tego wydarzenia. To z pewnością był wyjątkowy dzień dla dzieci z Rzeszowa i okolic oraz dla małych gości z Ukrainy.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


03-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)