REKLAMA

RZESZÓW. Na Lisiej Górze powstanie ogród deszczowy. Estetyczny i praktyczny!

RZESZÓW. Na Lisiej Górze powstanie ogród deszczowy

Na terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem w Rzeszowie, w pobliżu Lisiej Góry, powstanie ogród deszczowy. To jedno z najbardziej lubianych przez mieszkańców miejsc, które tłumy rzeszowian odwiedzają zwłaszcza w dni wolne. Miasto od lat inwestuje w te tereny. Teraz czas na kolejną atrakcję. Oprócz pięknego efektu wizualnego wspomoże szybszą likwidację miejsc w sąsiedztwie pieszych i rowerowych ścieżek, w których po ulewnych deszczach zbiera się woda.

Ogród deszczowy to przede wszystkim rośliny dobrze funkcjonujące na terenach podmokłych oraz podłoże o bardzo dobrej przepuszczalności – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 W przypadku ogrodu deszczowego, który został zaprojektowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w pobliżu terenów rekreacyjnych znajdujących się przy rzeszowskiej Lisiej Górze, wykorzystane będą rośliny odporne na zalewnie podczas ulewnych deszczy, jak i długie okresy suszy.

Ogród deszczowy scena 3 - gimp (002)

wizualizacja

Będą to drzewa takie jak np. Olsza czarna ,Lanciniata’, krzewy – Wierzba purpurowa ,Nana’ a także byliny: Liliowiec ogrodowy ‘Stella d’oro’, Rozchodnik okazały ‘Matrona’, Rudbekia błyskotliwa ‘Goldstrum’, Języczka Przewalskiego, Rozplenica japońska ‘Hameln’, Kosaciec syberyjski, Knieć błotna, Mozga trzcinowata ‘Picta’, Krwawnica pospolita ‘Robert’ i Skrzyp zimowy ‘Robustum’. W sumie posadzonych zostanie 1700 roślin – mówi Artur Gernand.

Przestrzeń zostanie wzbogacona o ekologiczne elementy małej architektury. Pojawi się miejsce do wypoczynku w formie żywej altany z sadzonek wierzby, ławki. Ponadto ustawione zostaną imitujące zwierzęta figury z wikliny, a w bliskim otoczeniu istniejącej łąki kwietnej ustawione zostaną domki dla owadów.

Rozpoczęła się już procedura wyboru firmy, która zrealizuje to zadanie. Wykonawca powinien zostać wybrany w kwietniu. Będzie miał trzy miesiące, od daty podpisania umowy, na wykonanie ogrodu.

wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Ogród deszczowy - Scena 1 - gimp (002)


31-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)