REKLAMA

RZESZÓW. Nowe połączenie lotnicze z Jasionki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów – Mediolan – Rzeszów! Embraery narodowego przewoźnika będą latać na tej trasie w soboty.

IMG_9962_2500x1667

Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanówmówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Do stolicy Lombardii pierwszy samolot LOT-u wystartuje z Rzeszowa 4 listopada. Z Jasionki wyleci o godz. 16.50, a w porcie docelowym wyląduje o 19.05. W stronę powrotną z lotniska Mediolan-Malpensa wyruszy również w sobotę, o godz. 19.45, by równo po dwóch godzinach wylądować w Jasionce. Bilety, których ceny rozpoczynają się od 349 zł w dwie strony, są już dostępne na stronie lot.com

Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody – to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT na regionalnych lotniskachdodaje Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

W uroczystym ogłoszeniu nowego kierunku uczestniczyli m.in. poseł Krzysztof Sobolewski i wicemarszałek województwa Ewa Draus. Podczas konferencji odbył się też pokaz mody kolekcji Basi Olearki, którą niedawno prezentowała w Mediolanie.

W sezonie zimowym LOT zwiększy także liczbę operacji z Rzeszowa do Warszawy, dokłądając rotacje w piątkowe przedpołudnia i niedzielne wieczory. Poza tym Wizz Air latał będzie dwa razy w tygodniu do Rzymu, a Ryanair utrzymuje trasy do Londynu Stansted i Luton, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Dodatkowo planowane są loty czarterowe do egipskich kurortów.

źródło: materiały nadesłane

zdjęcia: materiały nadesłane 


11-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)