REKLAMA

RZESZÓW. Obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / W dniu 3 maja 2023 r. na rynku w Rzeszowie odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, która od 232 lat stanowi niepodważalny dokument stanowiący o suwerenności naszego kraju.

Obchody rozpoczęła Msza Św. o godz. 9:30 koncelebrowana pod przewodnictwem JE ks. bpa Jana Wątrobę, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w Kościele Farnym przy Pl. Farnym 5.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władzy, samorządowców, parlamentarzystów oraz wiele organizaji, i podmiotów z terenu Rzeszowa i Powiatu Rzeszowskiego.

W uroczystości tej – reprezentując Powiat Rzeszowski udział wzięli: Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego – Tomasz Wojton, Wicestarosta Rzeszowski – Marek Sitarz oraz Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy nabożeństwa w asyście Kompanii Honorowej 21. BSP i pocztów sztandarowych udali się na rzeszowski rynek, gdzie rozpoczęły się uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. Wśród programu obchodów odsłuchano hymn Mazurka Dąbrowskiego i podniesiono flagę państwową.

Odsłuchano także preambułę Konstytucji 3 Maja, a po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęło uroczyste złożenie wieńców przez reprezentantów władz samorządowych, w tym delegacji powiatu rzeszowskiego.

Święto Konstytucji na rzeszowskim rynku zakończył Apel Pamięci oraz defilada i pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Konstytucja Majowa od lat jest symbolem wolnoci i patriotyzmu. Dokument ten jest przede wszystkim odzwierciedleniem tradycji niepodległościowych państwa polskiego jak i podstawową ustawą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


03-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)