REKLAMA

RZESZÓW. Ogród jordanowski w centrum miasta odnowiony

RZESZÓW. Ogród jordanowski w centrum miasta odnowiony

Na terenie zielonym podczas prac rewitalizacyjnych powstały nowe atrakcje dla najmłodszych m.in. wieża ze ślizgami czy zjazd linowy. 

Ogród znajduje się w centrum miasta, w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. To miejsce, bardzo lubiane przez rzeszowian, wymagało odnowienia. Prace, w oparciu o przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej projekt, rozpoczęły się w ubiegłym roku. Ich efekt jest już widoczny.

W ogrodzie zmodernizowano plac zabaw, na którym ustawione zostały nowe urządzenia zabawowe. Wśród nich są np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. Ustawione zostały także parklety. Podsadzono także nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. 

W tym roku tworzenie nowych miejsc rekreacyjnych i ogrodów kieszonkowych będzie kontynuowane. Tego typu inwestycje będą realizowane m.in. na os. Króla Augusta (ul. Sportowa), na os. Miłocin Św. Huberta (rejon ul. Myśliwskiej), na os. Baranówka (ul. Starzyńskiego).

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa


13-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)