REKLAMA

RZESZÓW. Okradał sklepy budowlane z elektronarzędzi. Usłyszał 11 zarzutów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy ustalili mężczyznę, podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi ze sklepu budowlanego. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, w kwietniu i w maju, 10 razy w tym samym sklepie dokonał kradzieży różnych elektronarzędzi. Okazało się także, że w sklepie tej samej sieci w Rudzie Śląskiej dokonał jeszcze jednej kradzieży. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie wyjaśnił motywów swojego postępowania.

W połowie maja 2023 rokuj, policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zostali poinformowani o kradzieżach, do jakich doszło na terenie jednego z marketów budowlanych.

Nieznany mężczyzna, w różnych odstępach czasu, w tym samym sklepie nie zapłacił m.in. za kosiarki, szlifierki kątowe, baterie zamienne, wiertarko-wkrętarkę, agregat prądotwórczy i spawarkę. Straty zostały wycenione na kwotę ponad 53 tys. złotych.

W wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie jego sprawcy zaangażowali się policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji już po kilku dniach wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżami.

To 34-letni mieszkaniec jednej z podrzeszowskich miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przewieziony do komendy. Funkcjonariusze sprawdzili pomieszczenia jakie zamieszkiwał, a także jego pojazd, udali się również do miejsca jego zameldowania. W żadnym z tych miejsc nie odnaleźli skradzionych przedmiotów. Jak się później okazało, mężczyzna sprzedawał je w miejscowych lombardach lub przygodnie napotkanym osobom. Policjanci sprawdzili te informacje i odzyskali agregat prądotwórczy i spawarkę. Kryminalni ustalili też, że mężczyzna w sklepie tej samej sieci w Rudzie Śląskiej ukradł spawarkę.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy z Nowego Miasta materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi łącznie 11 zarzutów. Dotyczyły one kradzieży elektronarzędzi na kwotę ponad 53 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do ich popełnienia. Jednocześnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał 34-latka i zastosował wobec niego policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju.

Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja

zdjęcie: archiwum KMP w Rzeszowie


05-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)