REKLAMA

RZESZÓW. Partia Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów w okręgu 23 (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Partia Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów w okręgu 23 (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Członkowie partii Polska 2050 Szymona Hołowni podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawili kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 23.

1692956449294


– Oto kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, którzy już w najbliższych wyborach będą walczyć, o bycie trzecią siłę w przyszłym parlamencie. Są to ludzie Polski 2050, którzy nigdy wcześnie nie byli zaangażowani w politykę.mówiła Beata Filipek członek zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w województwie podkarpackim.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni, to partnerstwo dwóch ugrupowań politycznych: Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ich wspólna misja to przekształcenie Polski w kierunku bardziej zrównoważonego, sprawiedliwego i nowoczesnego społeczeństwa.

Na wczorajszym spotkaniu zaprezentowano trzech kandydatów, którzy ubiegają się o mandat posła w okręgu wyborczym nr 23 w najbliższych wyborach:

Kandydatka nr 2: Elżbieta Burkiewicz –mieszka i pracuje w Mielcu gdzie od 25 lat prowadzi wraz z siostrę firmę z branży odzieżowej, zatrudnia 120 osób w większości są to kobiety. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim uzyskując tytuł magistra wychowania plastycznego. Jest skarbnikiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni. Od wielu lat działa czynnie w  Towarzystwie Gimnastycznym Sokół 1893 w Mielcu. Jest wiceprzewodniczącą Mieleckiej Rady Kobiet. Wspiera lokalne inicjatywy społeczne. Pasją Eli jest ceramika, jazda na rowerze i działalność społeczna.

 

Kandydat nr 3: Sylwester Korycki  mieszka w powiecie dębickim. Ukończył technikum elektroniczne, studia magisterskie w zakresie zarządzania oraz studia EMBA. Jest sekretarzem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Delegatem do Rady Krajowej. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zaczynając od pracy sprzedawcy, poprzez pracę na liniach produkcyjnych, jako operator maszyn numeryczny a kończąc na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w zarządzaniu projektami i produktami w przemyśle, w firmach międzynarodowych. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci.

IMG_20230825_115557

 

Kandydat nr 5: Krzysztof Stańko – Pochodzi z Rzeszowa. Zawodowo zajmuje się cyfryzacją, innowacjami oraz zarządzaniem przedsiębiorstwami. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju.  Jest członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Przewodniczącym Koła Rzeszowskiego. Ukończył studia z zakresu techniki i informatyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ponadto jest absolwentem studiów MBA oraz studiów podyplomowych z marketingu na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Kandydaci Ci reprezentują różnorodne dziedziny życia społecznego i gospodarczego. Nigdy nie należeli do żadnej partii politycznej. Do działań politycznych zaangażowali się w 2020 roku poprzez kampanię prezydencką Szymona Hołowni.

W swoich przemówieniach kandydaci podkreślili swoje zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności, poprawę jakości życia mieszkańców, zmiany jakie należy dokonać w gospodarce i  samorządach oraz dążenie do budowy społeczeństwa równych szans, bardziej otwartego i zrównoważonego.

– PiS wprowadził i podwyższył kilkadziesiąt podatków, opłat i składek i maksymalnie zagmatwał to prawo. Tylko w zeszłym roku zapłaciliśmy o ponad 53 mld zł więcej w składkach na ZUS i NFZ. To się musi zmienić, podatki muszą być proste i przewidywalne dla ludzi i przedsiębiorców, natomiast składka zdrowotna ma być składką, a nie ukrytym podatkiem.- mówiła Elżbieta Burkiewicz skarbnik Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni.

IMG_20230825_115530

Kandydatce z numerem dwa do Sejmu, bardzo zależy także na samorządzie. „Samorządy są zwalczane przez PiS, odbierane są im środki finansowe a jest to podstawa dobrego zarządzania naszymi lokalnymi sprawami”, mówiła Elżbieta Burkiewicz.

 

Celem Sylwestra Koryckiego, który w najbliższych wyborach startuje z miejsca trzeciego jest Polska równych szans. 

– Jeżeli chcesz, masz pasję, odwagę, jesteś pracowity, to nic nie powinno Ci stać na drodze do osiągnięcia swoich życiowych celów. Kod pocztowy, czyli to gdzie mieszkasz, nie powinien być ograniczeniem dla rozwoju, zakładania rodziny, nauki czy możliwości wypoczynku.- mówił Sylwester Korycki sekretarz Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Delegatem do Rady Krajowe.

IMG_20230824_131205

Hasłem wyborczym Sylwestra Koryckiego będzie Twój Głos moja Ciężka praca. 

– Przemysł to mój świat i właśnie dla tego lubię  jak coś jest proste, przemyślane, dobrze zrobione i trafiające do tego, kto tego potrzebuje. Właśnie takich rezultatów mojej pracy możecie się spodziewać.- mówił Sylwester Korycki.

 

Wszyscy kandydaci do Sejmu RP mocno podkreślali swoje przywiązanie do Podkarpacia.

– Od urodzenia mieszkam w Rzeszowie. Podkarpacie jest mi bliskie i chcę, by nasz region rozwijał się najszybciej w Polsce. Trzeba zadbać, by świetnie wykształcona młodzież pozostawała właśnie tutaj, aby ludzie wracający z emigracji budowali w Rzeszowie swoje biznesy, a dobrzy fachowcy mogli wybierać w ofertach pracy, inwestujących u nas firm. Jednocześnie pamiętam, jak bardzo istotne jest wychowanie nowego pokolenia, w szacunku do innych, bez podziału na wyznawane wartości czy poglądy. Moim priorytetem będzie także dbałość o klimat i środowisko jako spuściznę dla naszych dzieci.- mówił Krzysztof Stańko członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Przewodniczącym Koła Rzeszowskiego.

 – Idę do polityki, ponieważ przeraża mnie marnowanie zasobów, jakie ma Polska na układy polityczne. Chcę sprawić, aby każdego z nas głos był równy i każdy był szanowany. Idę również po to, aby sprawić, że ludzie młodzi, tacy jak ja mogli spokojnie planować swoje życie, też tutaj na Podkarpaciu. Żeby mogli czuć pewność, że państwo nie zostawi ich samym sobie.- mówił Sebastian Żak, członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

IMG_20230824_131523

źródło: materiały nadesłane

video/zjęcia: materiały własne

25-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)