REKLAMA

RZESZÓW. Policja podsumowała weekend. 7 wypadków i 3 nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW/ PODKARPACIE. W trakcie minionego weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Ujawnili także 3 kierujących, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem, mimo wcześniej wypitego alkoholu.

443-296632

W piątek, policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce po godz. 7 rano, na al. Wyzwolenia. Kierująca nissanem, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 69-latkę. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia po godz. 16, w Głogowie Małopolskim doszło do potrącenia rowerzysty. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca osobowym citroenem, 66-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc ul. 3-Maja, na skrzyżowaniu z ul. Sosnową, skręcając w lewo w ul. Szmaragdową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. W wyniku zdarzenia, 39-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Do trzech wypadków doszło w sobotę.

Tuż po godz. 8 rano, w Boguchwale kierujący osobowym renaultem, 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadą ulicą Suszyckich, najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z oplem, który przewrócił się na bok. W tym wypadku ucierpiały dwie osoby. 59-letni kierowca opla, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego oraz 8-letnia pasażerka renaulta.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 10, w Sokołowi Małopolskim na ulicy Wojska Polskiego. Kierujący oplem, 77-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do zderzenia. W jego konsekwencji, 71-letni cyklista, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został ranny i wymagał hospitalizacji.

Wieczorem, po godz. 22, w Rzeszowie na ulicy Kilara, doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwą 56-latkę. Jak ustalili funkcjonariusze, kierująca hondą, 56-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc ul. Kilara w kierunku ul. Kopisto, na skrzyżowaniu zderzyła się z kierującą fordem, 27-letnią mieszkanką powiatu przemyskiego, która oczekiwała na możliwość wjazdu na ul. Kilara od wjazdu z Hali Podpromie. Kolejno po zderzeniu, kierująca hondą straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i najechała na ekrany dźwiękochłonne uszkadzając je. W wyniku zdarzenia 56-latkatrafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali już jej prawo jazdy.

W niedzielę policjanci odnotowali jeden wypadek. Około godz. 14.30, w Zarzeczu, zderzyły się trzy pojazdy. Kierujący pojazdem marki Hyundai, 39-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego wraz z 34-letnią pasażerką, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu bmw, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Kolejno bmw siłą odrzutu uderzyło w tył innego bmw, którym kierował 57-letni mieszkaniec Sanoka. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła pasażerka hyundaia.

Niestety, stróże prawa ujawnili także 2 kierowców, którzy prowadzili pojazd, pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W sobotę po godz. 12, na ulicy Malowniczej w Rzeszowie, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. 47-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, miał ponad 1,2 alkoholu w organizmie.

W niedziel o godz. 12.25, w Dynowie na ulicy Ożoga, policyjny partol zbadał stan trzeźwości kierujacego mercedesem. Okazało się, że 54-latek miał prawie 2 promile.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

źródło: KMP Rzeszów

zdj: archiwum prywatne KMP Reszów

08-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)