REKLAMA

RZESZÓW. Powstanie nowe rondo i wiadukt na al. Powstańców Warszawy. Będą konsultacje

RZESZÓW. Powstanie nowe rondo i wiadukt na al. Powstańców Warszawy. Będą konsultacje

W poniedziałek odbędą się konsultacje ws. przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze. To jedno z najczęściej użytkowanych przez mieszkańców skrzyżowań jest przeciążone ze względu na stale rozwijające się osiedle Budziwój i osiedle Drabinianka, na których wciąż przybywa mieszkańców, a to generuje większy ruch samochodowy.

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze będzie jednym z najważniejszych zadań drogowych, które mają poprawić komunikację w południowej części Rzeszowa. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe inwestycji, która obejmie m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze a także wiaduktu na al. Powstańców Warszawy na kierunku wschód-zachód, nad planowanym rondem. Opracowanie dokumentacji trwa.

– W Urban Lab Rzeszów będziemy rozmawiać o wariantach realizacji tej inwestycji z przedstawicielami firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Zapraszam do udziału w spotkaniu w poniedziałek 20 marca o godz. 18.00 – pisze na swoim Facebooku Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projektant zaproponował kilka wariantów nowego ronda. Zostaną one przedstawione i omówione podczas poniedziałkowego spotkania z udziałem przedstawicieli firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

15-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)