REKLAMA

RZESZÓW. Zabił sąsiada metalową rurką, a potem zadzwonił na policję. 48-latek aresztowany!

NIENADÓWKA / PODKARPACIE. 48-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło w nocy z 2/3 września 2023 r.,  w Nienadówce. Podczas awantury 43-letni mężczyzna został pobity metalową rurką. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

443-272490

W niedzielę nad ranem, dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zabójstwie mężczyzny. Informację przekazał sprawca, który oczekiwał na miejscu. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Przed budynkiem gospodarczym jednej z posesji w Nienadówce, znaleźli ciało mężczyzny. Tożsamość 43-latka potwierdził brat, który mieszka w sąsiednim domu.

Mieszkaniec Nienadówki, który przyznał się do zbrodni, był sąsiadem 43-latka. Jak ustalono, w nocy z soboty na niedzielę pomiędzy podejrzanym, a ofiarą doszło do awantury. W jej trakcie 48-latek pobił mężczyznę metalową rurką. W wyniku doznanych obrażeń 43-latek zmarł.

Na miejscu pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i w obecności lekarza biegłego, przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz mogące być dowodami w sprawie.

Zebrany materiał trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. W poniedziałek, prokurator przesłuchał 48-latka i przedstawił mu zarzut zabójstwa.

Dzień później, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Dzisiaj, sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 48-latka. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zbrodnię zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

 

źródło: KMP w Rzeszowie

zdjęcia: KMP Rzeszów

 

05-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)