REKLAMA

Rzeszowskie restauracje otwierają się mimo obostrzeń!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Właściciele co najmniej kilku rzeszowskich restauracji zapowiadają uruchomienie stacjonarnej działalności, mimo rządowych obostrzeń sanitarnych, jakie wciąż obowiązują.

pexels_2 Foto: pexels.com

Minimum do końca stycznia podtrzymane zostaną rządowe obostrzenia sanitarne, które uderzają w przedsiębiorców. Jedną z grup, która najdotkliwiej odczuwa restrykcje jest branża gastronomiczna. Zgodnie z obostrzeniami, restauratorzy mogą jedynie wydawać posiłki na wynos.

Cierpliwość przedsiębiorców powoli się kończy. W całej Polsce, jak również na Podkarpaciu funkcjonuje inicjatywa #otwieraMY. Na Facebooku uruchomiono specjalną rzeszowską-podkarpacką grupę “otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!”.

 

Otwarcie, pomimo obostrzeń zapowiedziała m.in. Soda Pub, działająca na rzeszowskim Rynku.

Po konsultacjach z założycielem partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW Pawłem Tanajno zapraszamy na budowanie struktur partii i na huczne spotkanie w klimatach Sody. Wez´cie udział w nowym ruchu partyjnym! Już w piątek 15 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Każdy członek wydarzenia przy wejściu proszony będzie o wypełnienie deklaracji wstępu do partii strajku przedsiębiorców. Deklaracje należy mieć cały czas przy sobie oraz nie zgubić jej do kolejnego „spotkania” – informuje na Facebooku Soda Pub Rzeszów.

 

W podobny sposób od poniedziałku chcą funkcjonować Ohhh Burrito z ulicy Kościuszki i Piwnica Pub Rzeszów z ulicy Sokoła.

 

Obostrzeniom sprzeciwia się też między innymi przedsiębiorca, właściciel restauracji, hotelu oraz stoku narciarskiego Grzegorz Schabiński, który buduje na stoku narciarskim kapliczkę.

Szanowni narciarze i snowboardziści bardzo przepraszamy niestety musimy się wstrzymać z planowanym na najbliższy weekend otwarciem. Informacja rozeszła się bardzo szybko i dlatego musimy przeanalizować wszystkie aspekty prawne. Bierzemy odpowiedzialność za Was, naszych pracowników i naszą miejscowość!? Pozostaje tylko wstęp do kapliczki. by dostać się na teren gdzie zlokalizowana jest kapliczka należy wykupić cegiełkę na rozbudowę w kwocie 10 złotych – czytamy na Facebooku przedsiębiorcy.

15-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)