REKLAMA

San postraszył i pokazał siłę żywiołu. Co dalej? (NOWE ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach oraz po zrzucie wody przeprowadzonym na zaporze w Myczkowcach poziom Sanu gwałtownie wzrósł. Rzeka wylała topiąc ścieżki, place, drogi i działki. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W niektórych miejscach ustawiano worki z piaskiem. San przekroczył stan alarmowy i mocno postraszył mieszkańców. Co dalej? Niestety, prognozowane są kolejne opady deszczu i burze. Publikujemy zdjęcia nadesłane przez internautę.

Zdjęcia lub materiały video ze skutkami intensywnych opadów można nadsyłać na naszą skrzynkę mailową: redakcja@esanok.pl

Jak informowaliśmy rano, San na punkcie pomiaru w Olchowcach przekroczył stan ostrzegawczy (280 cm) wczoraj około 23:00. Poziom wody wynosił wtedy 284 cm.Tendencja była wzrostowa. Dzisiaj o godzinie 7:00 zmierzono już 334 cm. Niespełna trzy godziny później rzeka przekroczyła stan alarmowy 380 cm.

Od wczoraj sanoccy strażacy odnotowują interwencję za interwencją.

Po intensywnych opadach deszczu strażacy PSP i OSP z terenu powiatu sanockiego wyjeżdżali 23 razy do zdarzeń. Zdarzenia wystąpiły głównie na terenie Gminy Bukowsko, kilka wyjazdów odnotowano także w Gminie Zarszyn – relacjonowała rano mł. kpt. Anna Kozłowska, Rzecznik Prasowy KP PSP Sanok.

W kolejnych godzinach liczba podejmowanych interwencji tylko rosła. Pisaliśmy o tym choćby tutaj: Walka z żywiołem trwa! Rozkładane worki z piaskiem (VIDEO), opisując prace wykonywane przez strażaków OSP Niebieszczany.

Prowadzone działania:

– udrażnianie zablokowanych przepustów drogowych w celu ułatwienia spływu wód, – usuwanie z jezdni naniesionego szlamu, błota i kamieni, – pompowanie wody z budynków i zagłębień posesji, – zabezpieczanie budynków przed zalaniem (układanie worków z piaskiem), – monitorowanie poziomu wód.

W działaniach oprócz zastępów Państwowej Straży Pożarnej brały i biorą udział liczne jednostki OSP.

Prognozy dotyczące kolejnych dni nie są zbyt optymistyczne. Dzisiaj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało kolejny komunikat.

– Dziś w ciągu dnia (22.06) i w nocy prognozowany ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb.

CZYTAJ WIĘCEJ:

San ciągle wzbiera. Aktualne VIDEO!

Wysoki stan wody w Solinie! Konieczny kolejny zrzut! (VIDEO)

Woda wdziera się na działki na Sosenkach. Jest blisko basenów (VIDEO, ZDJĘCIA)

Walka z żywiołem trwa! Rozkładane worki z piaskiem (VIDEO)

Stan alarmowy na Sanie przekroczony! NOWE ZDJĘCIA i VIDEO

BUKOWSKO: Potoki zamieniały się w rwące rzeki (FOTO)

GMINA DYDNIA: Zalane drogi, podtopienia budynków (ZDJĘCIA)

Plaża zalana. Palma w wodzie (VIDEO, ZDJĘCIA)

San przekroczył stan ostrzegawczy. Zbliża się do poziomu alarmowego (VIDEO, ZDJĘCIA)

Oberwanie chmury. Rzeki gwałtownie wzbierają (VIDEO, ZDJĘCIA)

Zrzut wody na zaporze w Myczkowcach (VIDEO, ZDJĘCIA)


22-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)