REKLAMA

Sanocki policjant ze srebrnym medalem mistrzostw Polski w kolarstwie! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku podinsp. Artur Wojtowicz, w weekend (8-9 czerwca br.) brał udział w amatorskim wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo”, w powiecie myślenickim. W ramach tych zawodów odbyły się wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. Nasz policjant zajął w każdym z tych wyścigów drugie miejsce, w kategorii M2. Po zliczeniu wszystkich zdobytych punktów podinsp. Artur Wojtowicz uplasował się na pierwszej pozycji. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Wyścig organizowany był we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów – amatorów. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. O bezpieczeństwo na trasie wyścigu oraz w ruchu drogowym dbali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 16 km. Start i meta znajdowały się w Kornatce (gmina Dobczyce). Zawodnicy wypuszczani byli ze startu co 30 sekund. Oto laureaci pierwszego dnia zawodów:

Kobiety:

Martyna Klekot
Monika Mazur

Mężczyźni podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. M1:

Adrian Stempniak
Karol Filipenko
Radosław Wasilewski

M2:

Mariusz Kamiński
Artur Wojtowicz
Marek Stram

Drugiego dnia imprezy kolarze mierzyli się na dystansach Gran Fondo (86,1 km), Medio Fondo (68,1 km) i Adventure (48,5 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali w ramach wyścigu Medio Fondo. Ten wyścig swój początek i koniec miał w Dobczycach. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 1180 m i obfitowała w liczne podjazdy. W kategorii ,,OPEN Policjantki” mistrzynią została Martyna Klekot. Mistrzem wśród policjantów w kategorii M1 został Adrian Stempiak, natomiast w kategorii M2 Mariusz Kamiński.

OPEN Policjantki

Martyna Klekot
Monika Mazur

M1

Adrian Stempiak
Filip Socha
Radosław Wasilewski

M2:

Mariusz Kamiński
Artur Wojtowicz
Marek Stram

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz Rafał Majka.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego typu imprezy sportowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla Policji jak i innych współpracujących z nią służb. W zabezpieczeniu trasy wyścigu brało udział ponad 100 policjantów z Myślenic i innych jednostek województwa małopolskiego. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo zarówno kolarzy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach i ulicach, które zostały wyłączone z ruchu na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Policjanci byli również zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, niezwykle ważna była również współpraca z organizatorem oraz służbami ratunkowymi biorącymi udział w zabezpieczeniu w tym strażakami oaz ratownikami medycznymi.

  źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

11-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)