REKLAMA

SANOK. Duszności, wysoka gorączka. ORDYNATOR GALEJ: Pomożemy każdemu dziecku! (VIDEO)

SANOK. Duszności, wysoka gorączka. ORDYNATOR GALEJ: Pomożemy każdemu dziecku! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Stabilizuje się sytuacja na oddziale dziecięcym sanockiego szpitala po lawinowym wzroście liczby ciężkich zachorowań najmłodszych mieszkańców powiatu. Przyjęcia zostały wznowione, choć po pomoc do szpitala cały czas zgłaszają się kolejne dzieci. Ordynator pediatrii lek. Przemysław Galej mówi przed naszą kamerą, jakie dolegliwości dotykają młodych pacjentów i na które objawy choroby rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę. Nasz dziennikarz pyta również o omawiany przed miesiącem plan naprawczy szpitala, który zakładał likwidację 10 łóżek na pediatrii. Wtedy, zespół pracujący na oddziale dziecięcym przestrzegał decydentów o scenariuszu, który właśnie teraz ma miejsce.

W ostatnich dniach wśród dzieci na terenie naszego powiatu, miał miejsce lawinowy wzrost ciężkich zachorowań wymagających hospitalizacji. Ze względu na brak wolnych miejsc w naszym oddziale od 28 listopada 2022 została podjęta decyzja o czasowym wstrzymaniu przyjęć do tutejszego oddziału – informował w poniedziałek wieczorem oddział dziecięcy.

Na szczęście już dzień później, za sprawą wypisów dzieci, które mogły opuścić szpital, udało się wznowić przyjęcia.

– Sytuacja powoli stabilizuje się, jest tłoczno, ale działamy! – podał dzisiaj rano lek. Przemysław Galej, ordynator pediatrii w sanockim szpitalu.


grafika poglądowa

Pisaliśmy o tym tutaj:

SANOK. Przyjęcia na oddział dziecięcy wznowione!

SANOK. Przyjęcia na oddział dziecięcy wstrzymane! „Lawinowy wzrost ciężkich zachorowań”

Przed naszą kamerą, lek. Przemysław Galej mówi o specyfice zachorowań, objawach i tym, co może niepokoić rodziców w kontekście stanu zdrowia ich dzieci oraz aktualnej fali hospitalizacji. Rozmawiamy również o tym, że nawet podczas wstrzymania przyjęć, najmłodsi pacjenci z powiatu sanockiego i okolic nadal mogą liczyć na profesjonalną pomoc pediatrów. Ordynatora pytamy także o omawiany przed miesiącem plan naprawczy szpitala, który zakładał likwidację 10 łóżek na pediatrii. Wtedy, zespół pracujący na oddziale dziecięcym przestrzegał decydentów o scenariuszu, który właśnie teraz ma miejsce.

Głos w sprawie zabrał dzisiaj członek zarządu powiatu sanockiego Damian Biskup.

Dziękuję Annie Hałas, Mariuszowi Bałabanowi i Jerzemu Zubie za wspólne stanowisko, przeciwko likwidacji łóżek na oddziale dziecięcym. Dziś mamy oddział przepełniony, aż chce się powiedzieć, a nie mówiłem – zaznacza radny Rady Powiatu Sanockiego w mediach społecznościowych.

O planowanej likwidacji 10 łóżek na pediatrii pisaliśmy szeroko tutaj: SANOK. Chcą zlikwidować 10 łóżek na oddziale dziecięcym!


grafika poglądowa, zdjęcie główne: iStock.com/tatyana_tomsickova

ODDZIAŁ DZIECIĘCY. Rozwój diagnostyki zamiast likwidacji łóżek! (VIDEO, ZDJĘCIA)


grafika poglądowa, zdjęcie główne: iStock.com/monkeybusinessimages

01-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)