REKLAMA

SANOK: Kartony i folie wrzucone do rzeki! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Strażnicy SSR w Sanoku wykryli kolejne dzikie składowisko śmieci na terenie powiatu sanockiego. Tym razem chodzi o odcinek niewielkiej rzeki Sanoczek w dzielnicy Dąbrówka w Sanoku. Wrzucono do niej kartony i folię. Odpady zalegają też na brzegu. O zdarzeniu poinformowano odpowiednie służby.

W niedzielę strażnicy SSR w Sanoku podczas prowadzonych działań kontrolnych na rzece Sanoczek na Dąbrówce w Sanoku ujawnili zanieczyszczenie rzeki oraz jej prawostronnego brzegu z kierunkiem nurtu. Strażnicy natrafili na duże składowisko śmieci w postaci dużych kartonów i folii. Kartony są częściowo składowane na brzegu rzeki, ale i porozrzucane w dużym promieniu. Zalegają również w samej rzece na odcinku kilku kilometrów – mówi Ryszard Rygliszyn, komendant Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku.

Na miejscu wykonano zdjęcia, które wraz z zawiadomieniem zostaną przekazane do odpowiednich instytucji w celu ustalenia sprawcy i usunięcia śmieci.

źródło: SSR w Sanoku / Fb, nadesłane


25-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)