REKLAMA

SANOK. Kierowca opla wjechał do rowu. 49-latek był pijany

SANOK / PODKARPACIE. Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca opla, który w Sanoku wjechał do rowu. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka. Mężczyźnie, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Sanoku samochód osobowy wjechał do rowu, a kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci zastali świadka zdarzenia, który podejrzewając, że kierujący autem mężczyzna może być nietrzeźwy o zdarzeniu powiadomił policję. Dodał, że widział jak kierujący pojazdem marki Opel wjeżdża do rowu. Z jego relacji wynikało, że w samochodzie znajdowała się tylko jedna osoba.

Funkcjonariusze ustalili, że ujęty mężczyzna to 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,44 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna początkowo twierdził, że to nie on jechał samochodem. Powiedział, że pojazdem kierował jego kolega, który uciekł z miejsca zdarzenia. 49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Jego samochód został zabezpieczony.

Mieszkaniec powiatu sanockiego gdy wytrzeźwiał przyznał, że podróżował sam i kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok


archiwum KPP Brzozów

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)