REKLAMA

SANOK. Magistrat aktywny na Facebooku. Kto jest autorem wpisów? (INTERPELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. 28 listopada br. radny Rady Miasta Sanoka Jakub Osika złożył interpelację dotyczącą profilów Facebook prowadzonych przez urzędników sanockiego magistratu. – Wielu mieszkańców korzystających z mediów społecznościowych zauważyło wzmożoną aktywność oficjalnych profili miasta […] Sanoczanie mają prawo wiedzieć, kto stoi za prezentowanymi informacjami – pisał Jakub Osika. 11 grudnia otrzymał odpowiedź od burmistrza Tomasza Matuszewskiego. – Redagowanie tekstów powierzono wiceburmistrzom oraz wyznaczonym pracownikom UM – czytamy w odpowiedzi.


grafika poglądowa

28 listopada br. Jakub Osika, radny Rady Miasta Sanoka złożył interpelację dotyczącą profilów Facebook prowadzonych przez urzędników sanockiego magistratu. Jest ich całkiem sporo. Radny Osika wymienił w piśmie siedem.

Jakub Osika. Foto: archiwum redakcji

Wielu mieszkańców korzystających z mediów społecznościowych zauważyło wzmożoną aktywność oficjalnych profili miasta na różnych forach dyskusyjnych oraz występowanie oficjalnych profili miejskich w miejscach, w których zdaniem wielu z nich nie powinny się prezentować – pisał Jakub Osika. – Spotkałem się wprost ze stwierdzeniem, że niektóre aktywności w sieci noszą znamiona zwykłego hejtu – dodał.

W dalszej części interpelacji, radny Osika poprosił o udzielenie informacji, kto występuje (z imienia i nazwiska) w roli administratora oraz w roli redaktora (lub redaktorów) w siedmiu wymienionych oficjalnych miejskich profilach.

Ponieważ są to oficjalne profile na FB naszego miasta, sanoczanie mają prawo wiedzieć, kto stoi za prezentowanymi informacjami, komentarzami oraz innymi aktywnościami w mediach społecznościowych. Mając w pamięci również deklaracje Pana Burmistrza o zwalczaniu hejtu i nieprawdziwych informacji, wierzę gorąco, że Pan Burmistrz, chętnie w tym wypadku takie dane opinii publicznej przekaże – zaznaczył radny Osika.

Odpowiedź radny otrzymał 11 grudnia br. Została ona podpisana przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego. Tomasz Matuszewski. Foto: archiwum redakcji

Burmistrz Miasta Sanoka powierzył redagowanie tekstów i zamieszczanie ich na profilach swoim zastępcom oraz wyznaczonym pracownikom Urzędu Miasta Sanoka. W dobie Internetu, masowej komunikacji cyfrowej musi jednocześnie budzić zaskoczenie poczynione przez Pana stwierdzenie o wzmożonej aktywności oficjalnych profili miasta na różnych formach dyskusyjnych. Wydaje się bowiem, że rolą samorządu jest informowanie i docieranie do jak największej liczby mieszkańców, czemu zarówno Internet jak fora dyskusyjne tam istniejące niewątpliwie temu służą – pisze Tomasz Matuszewski.

W dalszej części odpowiedzi burmistrz zaznacza, że podtrzymuje wolę i deklaracje zwalczania hejtu i nieprawdziwych informacji.

Z zaskoczeniem i ogromnym niepokojem przyjmuję Pana stwierdzenie jakoby rzeczona aktywność miała też nosić znamiona hejtu. Uważam, że rolą każdego Radnego w tym i Pana jest niezwłoczne reagowanie na tego typu sytuacje i poleganie przy tym na faktach, a nie opiniach czy zasłyszanych plotkach. Proszę za tym Pana w tym miejscu, aby niezwłocznie powiadomił Pan Urząd Burmistrza Miasta Sanoka o przypadkach hejtu, o których Pan pisze, względnie niezwłocznie zawiadomił o tym właściwe organy ścigania – przekazuje burmistrz Matuszewski.

źródło: Red., Facebook

19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)