REKLAMA

SANOK. Miasto podzieliło pieniądze na sport. Zobaczcie jak

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski podał do informacji mieszkańców wyniki otwartego konkursu dla sanockich klubów sportowych na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu w mieście. Łączna kwota przeznaczona dla sanockich klubów w 2021 roku w ramach tego projektu wyniesie 400 tys. złotych. To o ponad 100 tys. złotych mniej niż proponowano sanockim organizacjom sportowym rok temu.

Konkurs na realizację zadań Gminy Miasta Sanoka w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu to główne narzędzie dofinansowywania sanockich klubów sportowych przez magistrat. Do konkursu mógł zgłosić się każdy klub, który spełniał kryteria naboru. Wnioskować można było maksymalnie o kwotę ustaloną wcześniej przez magistrat dla każdej z dyscyplin.

W ofercie miasta z 2020 roku zakładano przekazanie na ten sam cel kwoty 510 tys. złotych. Wyniki pierwszego naboru opiewały na kwotę 473,5 tys. złotych. Jednocześnie miasto informowało o kolejnym naborze, dla kolejnych dyscyplin na kwotę 28,5 tys. zł. Razem to 502 tys. złotych. W tym roku najwyraźniej trzeba było zacisnąć pasa, bo wszystkie przedstawione w wynikach propozycje opiewają na kwotę 400 tys. złotych.

Pieniądze podzielono pomiędzy 19 klubów reprezentujących 14 dyscyplin sportowych.

Szczegółowe wyniki:

źródło: Red., BIP UM Sanok

foto: zdjęcie poglądowe

16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)