REKLAMA

SANOK. Młodzi biorą sprawy we własne ręce! Powstała „młodzieżówka” PO (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Młodzi biorą sprawy we własne ręce! Powstała „młodzieżówka” PO (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zainaugurowano funkcjonowanie stowarzyszenia Nowa Generacja. Jego członkami będą młode osoby, które chcą mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, chcą uczyć się polityki, aby w przyszłości, a może już teraz, współdecydować o ważnych dla społeczeństwa sprawach. Stowarzyszenie Nowa Generacja już teraz nazywane jest „młodzieżówką” Platformy Obywatelskiej.

Jesteśmy młodymi działaczami z całej Polski. Chcemy zmieniać otaczającą naszą rzeczywistość. Działamy społecznie, charytatywnie i politycznie. Chcemy Polski nowoczesnej, europejskiej i demokratycznej. Polski naszych marzeń! – czytamy na stronie internetowej organizacji.

Zdecydowałem się wstąpić do Nowej Generacji ponieważ jest to świetna inicjatywa społeczna, w której można się sprawdzić, poprzez różne akcje, które mają na celu, przywrócenie nie tylko świadomości ludziom, ale również tego, co od lat jest spychane na boczny tor – mówi Kacper Król, członek Nowej Generacji, koło w Sanoku.

Nowa Generacja jest tym co sami chcemy tworzyć, jesteśmy grupą aktywnych, ambitnych młodych osób, które widzą istniejące problemy, lokalne i krajowe. Widząc te problemy, staramy się uświadomić społeczeństwo, które w dobie internetu jest okłamywane na różne sposoby – dodaje Kacper Król.

Już wcześniej, tak jak większość z nas, byłem związany z młodzieżówką Platformy Obywatelskiej. Będąc członkiem Nowej Generacji wreszcie czuję, że mogę jasno przedstawiać i realizować swoje cele i poglądy, do tego otaczając się grupą superaktywnych i ambitnych ludzi. Mogę śmiało powiedzieć, że młoda generacja ma przyszłość w Sanoku i wielkie wsparcie między innymi od Demokratów Ziemi Sanockiej jak i Platformy Obywatelskiej – komentuje Jakub Pilch, członek Nowej Generacji oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

Najpiękniejsza idea jaka prowadzi nas wszystkich, to zmiana tego kraju na lepsze i wiara właśnie w to, że może się coś takiego udać. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i wiemy że się uda. W końcu to my jesteśmy przyszłością tego kraju i nasz głos powinien zostać usłyszany. Z tego miejsca pragnę zaapelować i zaprosić młodych sanoczan do wstąpienia w nasze struktury, łatwo znajdziecie nas na Facebooku. Zapraszamy serdecznie, nikt nie pożałuje – zaznacza Jakub Pilch.

źródło: Red., materiały nadesłane

video: Elżbieta Łukacijewska – Fb

17-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)