REKLAMA

SANOK. Ogródki już gotowe! „Czekaliśmy na to pół roku. Zapraszamy” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Ogródki już gotowe! „Czekaliśmy na to pół roku. Zapraszamy” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 15 maja otwarcie ogródków gastronomicznych na sanockim Rynku, deptaku oraz w innych częściach miasta. Moment, na który oczekiwali z niecierpliwością nie tylko właściciele restauracji i barów, ale również mieszkańcy. Efekt jednego z pierwszych kroków powrotu do normalności wzmocnią Food Trucki, które wjadą do centrum już dziś i pozostaną tam do niedzieli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. W sobotę na Rynku ruszą ogródki gastronomiczne! (ZDJĘCIA)

Zgodnie z harmonogramem rządu dotyczącym obostrzeń, gastronomia na świeżym powietrzu otwarta zostanie od 15 maja. Ogródki będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym (m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik).

W wielu podkarpackich miastach trwają przygotowania do tego momentu. Nie inaczej jest na Rynku w Sanoku. W najbliższą sobotę będzie tutaj można skorzystać z 6 ogródków gastronomicznych.

Początek ponownego otwierania się gastronomii w Sanoku połączony będzie z pojawieniem się w naszym mieście imprezy Street Food Polska Festival. Informowaliśmy o tym tutaj: Zapraszamy na Street Food Polska Festival w Sanoku!

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa dotyczące ogródków gastronomicznych

Konkretne wytyczne dla właścicieli ogródków restauracyjnych wynikają z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia. Dowiadujemy się z niego, że należy pamiętać o tym, aby co drugi stolik w ogródku pozostawał wolny, a odległość między stolikami wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajdzie się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez rząd, od 28 maja otwarte zostaną również wnętrza restauracji. Jeśli chodzi o obostrzenia sanitarne, to maksymalne obłożenie lokalu nie będzie mogło przekraczać 50% i zachowany będzie musiał być bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.


grafika poglądowa


14-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)