REKLAMA

SANOK: Policjantki z Bieszczadów nagrywały film w Skansenie (VIDEO)

SANOK: Policjantki z Bieszczadów nagrywały film w Skansenie (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Polska Policja obchodzi w tym roku 101. rocznicę powstania oraz 95. rocznicę służby kobiet w policyjnej formacji. Święto Policji to czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji za trud, z jakim realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Powiatowe Obchody Święta Policji w tym roku odbyły się przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Z uwagi na pandemię koronawirusa, obchody miały skromniejszy charakter i z udziałem mniejszej ilości osób.

Komendant Powiatowy Policji podinsp. Aleksander Szymaszek wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne policjantkom i policjantom. W uroczystości uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera. W tym roku w ustrzyckiej komendzie awanse otrzymało łącznie 18 policjantek i policjantów: 2 policjantów w korpusie oficerów młodszych Policji, 5 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów Policji, 9 policjantów w korpusie podoficerów Policji oraz 2 mundurowych w korpusie szeregowych Policji.

W trakcie uroczystości podinsp. Aleksander Szymaszek po wręczeniu aktów mianowania na wyższy stopień, pogratulował awansowanym, a wszystkim policjantom podziękował za trud codziennej służby. Komendant złożył podziękowania rodzinom policjantów za wsparcie i zrozumienie dla trudu policyjnej służy.

W tym roku Święto Policji zbiega się z wyjątkowym jubileuszem 95. rocznicą powstania Policji kobiecej i służby kobiet w policyjnej formacji. Dzisiaj widok kobiety w policyjnym mundurze nie wzbudza nadzwyczajnego zainteresowania. Jednak 95 lat temu taki obraz na ulicach polskich miast z pewnością stanowił niemałą sensację i należał do rzadkości.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych z tej okazji przygotowały film, w którym przedstawiają, jak wyglądała służba funkcjonariuszek kiedyś, a jak wygląda obecnie.

Dziękujemy Jerzemu Ginalskiemu Dyrektorowi Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku za umożliwienie wykonania zdjęć i nagrania scen na terenie muzeum. Ponadto dziękujemy Grupie Rekonstrukcji Historycznej z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, st.asp. Beacie Raus, za prezentację munduru policjantki w części historycznej filmu.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

25-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)