REKLAMA

SANOK. Powrót zimy. Jaka pogoda jutro? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Powrót zimy. Jaka pogoda jutro? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorkowy poranek wielu z nas, patrząc na zewnątrz, przecierało oczy ze zdumienia. Szósty dzień kwietnia przywitał Sanok zimowymi krajobrazami. W nocy spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Zima ewidentnie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wiadomo jednak nie od dziś, że „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”.

W środę w Sanoku znów może popadać śnieg, ale z mniejszą intensywnością niż dzisiaj. Meteorolodzy przewidują, że maksymalna temperatura wyniesie 4 stopnie C, minimalna nawet -7 stopni C. Słońce tylko wczesnym rankiem, później niebo zachmurzone.

IMGW wydało ostrzeżenie o opadach śniegu między innymi dla powiatu sanockiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne: Opady śniegu Stopień: 1 Prawdopodobieństwo: 80% Przebieg: Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Uwagi: Brak. Ważne: Od: 2021-04-06 02:00 do: 2021-04-06 11:00 synoptyk IMGW-PIB: Monika Kaseja Czas wydania: 2021-04-05 12:49 Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Prognoza pogody dla Podkarpacia na środę i czwartek:

od 07:30 07.04.2021 do 07:30 08.04.2021 (środa/czwartek)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W górach i rejonach podgórskich przelotne opady śniegu. Miejscami opady krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. W pierwszej części nocy stopniowo zanikające, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -10°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, okresami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

źródło: Red., IMGW-PIB


06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)