REKLAMA

SANOK: Siła modlitwy. Za tydzień Męski Różaniec

SANOK / PODKARPACIE. 2 marca odbędzie się kolejne nabożeństwo Męskiego Różańca. – Pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, bluźnierstwa tych, którzy znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach – mówią organizatorzy.  

Męski Różaniec w Sanoku
sobota, 2 marca 2024 r.
godz. 7.30 – Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku (Fara)
po Eucharystii:
– 15-minutowe rozważanie
– procesja ulicami Sanoka (publiczny różaniec, jedna część)


Wokół idei Męskiego Różańca w Polsce gromadzą się cyklicznie dziesiątki tysięcy mężczyzn. W miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź co miesiąc można usłyszeć śpiewaną na tysiące gardeł „Bogurodzicę”. Potężne grupy mężczyzn widziane na ulicach miast z różańcem w dłoni nie budzą już zaskoczenia.

Tak jest również w mniejszych ośrodkach. Na Podkarpaciu uliczne nabożeństwa różańcowe w których udział biorą mężczyźni, sprawowane są najczęściej w pierwsze soboty miesiąca. Odbywają się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Dębicy, Krośnie czy Starej Wsi. Męski różaniec wrósł w kościelne środowiska miast i miejscowości i choć nie jest już nowością, ruch ten wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie. Sanok jest tego doskonałym przykładem. Dzieło Męskiego Różańca w Grodzie Grzegorza odprawiane jest od ponad roku. Wokół tej inicjatywy zaobserwować można blisko 200 mężczyzn. Liczba ta już niejednokrotnie wzrastała. Każdy kto chciałby dołączyć do Męskiego Różańca może czuć się zaproszony do uczestnictwa w nabożeństwie, które odprawiane jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Kolejne już 2 marca!

Tradycyjnie nabożeństwo rozpoczyna się od Mszy świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, która sprawowana jest o godz. 7.30. Podczas Eucharystii zwyczajowo głoszona jest katecheza. Po Mszy świętej odbywa się kilkunastominutowe rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po odśpiewaniu „Bogurodzicy” wyrusza procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której na ulicach miasta odmawiana jest jedna część różańca. Mężczyźni maszerują ul. Grzegorza, 3 Maja (deptak), Rynek, Grodka, a swoją modlitwę kończą Apelem Jasnogórski pod pomnikiem św. Michała Archanioła przed sanocką farą. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Modlitwa w strugach deszczu. Męski Różaniec na ulicach miasta (VIDEO, ZDJĘCIA)

24-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)