REKLAMA

SANOK. Sportowo-rekreacyjny pomysł na „PROCHOWNIĘ”! (VIDEO)

SANOK. Sportowo-rekreacyjny pomysł na „PROCHOWNIĘ”! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Działka potocznie nazywana „Prochownią”, zlokalizowana niedaleko ul. Stróżowskiej w Sanoku może zmienić się nie do poznania. Pomysł na zagospodarowanie terenu ma właściciel ośrodka WIKI Sanok Jerzy Domaradzki, który widzi tam między innymi całoroczny tor tubingowy, park dla rowerzystów, tyrolkę, a także trasy do nauki jazdy na nartach i na snowboardzie oraz wieżę widokową i restaurację o nazwie „Prochownia”.

  • Działka potocznie nazywana „Prochownią”, zlokalizowana niedaleko ul. Stróżowskiej w Sanoku może zmienić się nie do poznania. Pomysł na zagospodarowanie terenu ma właściciel ośrodka WIKI Sanok Jerzy Domaradzki, który widzi tam między innymi całoroczny tor tubingowy, park dla rowerzystów, tyrolkę, a także trasy do nauki jazdy na nartach i na snowboardzie oraz wieżę widokową i restaurację o nazwie „Prochownia”.
  • Nieruchomość, o której mowa ma ponad 5,5 ha, a jej aktualna wartość wynosi 2,8 mln złotych. Właścicielem działki jest Gmina Miasta Sanoka.
  • Uchwała przyjęta przez radę dotyczy spółki Hydro Sanok, która ma być częścią strategicznych planów miasta dotyczących projektu wodorowego. Jednak mimo podjętych już wstępnych działań związanych z przyszłością działki, realizacja planów właściciela WIKI nie jest niemożliwa. Wszystko zależeć będzie od studium wykonalności oraz od decyzji Rady Miasta Sanoka. Koniec prac nad dokumentem spodziewany jest za około pół roku.
  • Warto przypomnieć, że „Prochownia” była wystawiana do sprzedaży wielokrotnie na przestrzeni ostatniej dekady.
  • Jerzy Domaradzki nie ukrywa, że idealnym rozwiązaniem byłoby umożliwienie mu dzierżawy gruntu, na wzór „Sosenek”, które były przedmiotem podobnych porozumień przez kilkanaście lat.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.


grafika poglądowa

19-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)