SANOK. Świetna forma Rekinów! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Mielcu odbyła się trzecia ostatnia runda Podkarpackiej Ligi PływackiejDzieci 10-11 lat, edycja jesień 2023. Dwunastoosobowa reprezentacja klubu UKS Rekiny MOSiR Sanok (zabrakło chorego Janka Kondyjowskiego), wczesnym rankiem udała się w drogę, by po ponad 3,5-godzinnej podróży zaśnieżonymi drogami w końcu dotrzeć na wspaniały, mielecki, nowoczesny obiekt. Błyskawicznie zorganizowaliśmy się na miejscu, aby z uśmiechami na twarzy zameldować się na pływalni, pełni nadziei na czekające nas starty i osiągane rezultaty. A te jak się później okazało były świetne, momentami rewelacyjne i co najważniejsze życiowe!

To jest najbardziej istotne, bo cieszy zawodnika, trenera i motywuje do dalszej pracy.

Dość powiedzieć, że każdy nasz start okraszony był rekordem życiowym! W klasyfikacji progresji drużynowej zawodników nasz klub zajął 5 miejsce w stawce 18 ekip Podkarpacia! Zajęte miejsca w pierwszych, drugich dziesiątkach są niezwykle cenne biorąc pod uwagę liczne, nierzadko 60-80 osobowe stawki zawodników w poszczególnych konkurencjach. Takich miejsc zajęliśmy 13! Dla naszego młodego stażem klubu to wspaniałe osiągnięcie, potwierdzające postępy i słusznie obrany kierunek – mówi Dariusz Fineczko, jeden z instruktorów w klubie UKS Rekiny MOSiR Sanok.

Jak zwykle nie zawiodła Łucja Przygórzewska, która zaprezentowała mistrzowską formę i w swoich dwóch startach zdobyła dwa medale. Pierwszy na 100 m dow. z rewelacyjnym czasem 1:17.20, ustępując tylko Blance Krasowskiej z Tarnobrzega. Blanka to brązowa medalistka na tym dystansie Ogólnopolskich Zawodów OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA, skupiających najlepszych zawodników w kraju. Niespełna 2,5 sek. dzielące na mecie obie zawodniczki, tylko podkreśla wartość osiągnięcia Łucji, która drugi medal, tym razem brązowy zdobyła na 50 m stylem motylkowym. Zawodniczka Rekinów za start w stylu dowolnym uzyskała drugi wynik punktowy w swojej kategorii wg punktacji FINA. Jej bilans medalowy to łącznie 6 startów w jesiennej edycji i 6 medali, po dwa złote, srebrne i brązowe!

Pozostali zawodnicy, co zostało już podkreślone, spisywali się również świetnie. Wspomniane miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce zdobyli:

Maja Wojdyła – 8msc. – 50m st. mot. (do otrzymania dyplomu za 6 lokatę zabrakło 23 setne sekundy!), 11msc. -100m st. dow.

Róża Kameczura – 9msc.- 100m st. dow. oraz 12msc.- 50m st. klas.

Pola Andrzejewska – 10msc.- 50m st. klas. oraz 19msc.- 50m st. mot.

Zuzia Niemiec – 11msc.- 50m st. mot

Antonii Pacławski – 13msc.- 50m. st. mot.

Juliana Brud – 16msc. -50m st. klas.

Jacek Nazarko – 16msc-50m st mot.

Julia Skóra – 18msc.- 50m st. klas.

Nasze nadzieje z rocznika 2015, czyli Ala Kondyjowska i wspomniany już Jacek w każdym starcie pokazują duży potencjał. Ala zaimponowała świetną techniką i tempem w wyścigu na 100 m st. dow. Nie było zawodniczki z jej rocznika, która w tym wyścigu osiągnęłaby lepszą lokatę. U Jacka tylko dwóch rówieśników popłynęło lepiej. Oboje muszą nadal ambitnie pracować na treningach i być cierpliwymi. Ich czas nadejdzie. Także Laura Fedak i Marcel Woźniak mogą być zadowoleni usatysfakcjonowani ze swoich startów, przede wszystkim poprawę rekordów życiowych.

Kolejne starty w ramach Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 10-11 lat, edycja wiosna 2024 odbędą się początkiem marca. Do tego czasu pozostaje cierpliwie pracować w oczekiwaniu na sukcesy.

Postępy sanockiego klubu zostały zauważone przez władze Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego, które gratulowały nam uzyskiwanych wyników.

źródło: materiały nadesłane