REKLAMA

SANOK. Zarząd powiatu podjął decyzję o budowie nowej placówki SOSW!

SANOK / PODKARPACIE. Z nieoficjalnych jeszcze informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że na dzisiejszym posiedzeniu, zarząd powiatu sanockiego podjął decyzję o budowie nowego obiektu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku! To przełomowa informacja, która może doprowadzić do przerwania wieloletniego impasu związanego z poprawieniem warunków codziennego funkcjonowania ośrodka.

Decyzja, która zapadła na dzisiejszym posiedzeniu zarządu powiatu jest z pewnością dużą nadzieją dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na poprawę ich codziennego funkcjonowania.

O potrzebach dotyczących warunków lokalowych w SOSW pisaliśmy kompleksowo przez ostatnich kilka lat. W międzyczasie powstawały pomysły i podejmowane były decyzje, które koniec końców, nie doprowadziły do spełnienia podstawowych nawet postulatów rodziców. Na panewce spalił wydawało się gotowy już projekt gruntownego remontu starej „Setki” za około 10 mln zł. Wyłoniono już przecież wykonawcę robót, ale prace nawet się nie rozpoczęły.

Dzisiejsze posiedzenie zarządu może jednak zmienić ten stan rzeczy. Władze powiatu jednogłośnie zadecydowały o budowie nowego obiektu dla SOSW, jednocześnie o wstrzymaniu podziału nieruchomości w dzielnicy Olchowce i zabezpieczeniu pieniędzy na zaprojektowanie tam budynku (mówi się, że będzie potrzeba wydania 500-700 tys. zł na ten cel).

Do sprawy wrócimy.

Na zmiany czeka około 300 podopiecznych!

Około 300 uczniów i 110 pracowników sanockiego SOSW czeka na zmiany polepszające warunki nauki i bytowania. Dzieci, a co za tym idzie oddziałów z roku na rok jest więcej, a zasoby lokalowe już od dawna są niewystarczające.

Największy problem mamy z funkcjonowaniem w budynku przy ul. Lipińskiego. Obiekt jest zagrzybiony i wilgotny. Chcielibyśmy się stamtąd wyprowadzić i przenieść całą szkołę podstawową i uczniów szkoły przysposabiającej do pracy do budynku przy Jagiellońskiej – mówił nam dwa lata temu Robert Dudek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku.

Aktualnie SOSW działa w trzech lokalizacjach. Przy ul. Konarskiego, Jagiellońskiej i Lipińskiego.

 

Grafika poglądowa, wizualizacja: Powiat Sanocki
18-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)