REKLAMA

Sceny do „męskiego kina” będą realizowane w Mrzygłodzie i Tyrawie Solnej

MRZYGŁÓD, TYRAWA Solna / GM. SANOK. Jak poinformowano na stronie gminy Sanok w Tyrawie Wołoskiej i na rynku w Mrzygłodzie będą kręcone sceny do filmu pt. „Disco Boy”.

Ekipa filmowa zjawi się w gminie Sanok już niebawem, bo 15 października br. Plan zdjęciowy zlokalizowany zostanie na rynku w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej obok mariny nad Sanem.

Filmowcy będą tu realizować sceny do filmu fabularnego „Disco Boy”. Jest to francusko-włosko-polska produkcją uznanego reżysera Giacomo Abbruzzese, który ma na swoim koncie dwie produkcje: „Fireworks” i „Archipel”.

Obraz realizowany jest   przy wsparciu wielu prestiżowych instytucji, takich jak Podkarpacka Komisja Filmowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Region Podkarpacki, Centre national du cinéma et de l’image animée, MIBAC, Région Ile-de-France, Région Réunion czy EURIMAGES. Gra w nim wielu znakomitych i rozpoznawalnych aktorów (m. in. Franz Rogowski i Robert Więckiewicz).

Scenariusz, autorstwa reżysera, opowiada historię Aleksieja, który przyjeżdża do Paryża z nadzieją dołączenia do Legii Cudzoziemskiej. Aby uzyskać francuski paszport mężczyzna jest gotowy narazić nawet własne życie i zdrowie.

Drugim bohaterem jest Jomo, który w Delcie Nigru walczy z firmami naftowymi, zagrażającymi jego wiosce i życiu jego ludzi. Pewnego dnia, Jomo i jego towarzysze broni uprowadzają dwóch obywateli francuskich. Do akcji wkracza komando Legii Cudzoziemskiej z Aleksiejem na czele. Spotkanie dwóch mężczyzn nie będzie takie, jak oczekiwano. Losy Aleksieja i Jomo połączą się w zadziwiający sposób.

foto: arch. producenta filmu

13-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)