REKLAMA

SKANDAL w trakcie meczu! Polscy piłkarze obrzuceni butelkami

ALBANIA. Polscy piłkarze grający mecz z Albanią zostali obrzuceni butelkami. Kibice zebrani na trybunach nie wytrzymali emocji związanych z golem Karola Świderskiego. Sędzia Clement Turpin od razu wysłał piłkarzy obu stron do szatni. Pod uwagę brano nawet opcję przyznania Polakom walkowera.

Skandaliczna sytuacja miała miejsce na stadionie w Tiranie. Polacy rozgrywali mecz z Albańczykami, którzy najwyraźniej źle znoszą porażki. Po golu strzelonym przez Karola Świderskiego, polscy zawodnicy zostali obrzucani butelkami. Gol dał Polakom przewagę 1:0. Konieczne było wysłać obie drużyny do szatni, aby wstrzymać zamieszanie.

W stronę Polaków latały butelki, jak i inne przedmioty, które kibice akurat mieli w rękach. Albańscy kibice zebrani za bramką Berishy nie przebierali w środkach. Ich skandaliczne zachowanie miało już miejsce wcześniej, gdy Piotr Zieliński wykonywał rzut rożny. Z powodu powtarzającego się zamieszania, sędzia podjął decyzję o wysłaniu obu drużyn do szatni. Przerwa w meczu trwała około 15 minut.

Jak opisują dziennikarze sportowi, sytuacja w trakcie meczu od początku była napięta.

– Kiedy spiker poprosił o spokój i zapowiedział Mazurka Dąbrowskiego, na stadionie wcale nie zrobiło się spokojnie. Wręcz przeciwnie. Albańscy kibice, a szczególnie ci siedzący za obiema bramkami, zaczęli od razu buczeć i gwizdać. Przede wszystkim gwizdać. Przez dłuższą chwilę. Dokładnie aż przez trzy zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, które zostały puszczone na Air Albania Stadium – powiedział Bartłomiej Kubiak, dziennikarz obecny na stadionie.

– Słuchajcie kibice, prowadzimy 1:0. Nie dajcie się sprowokować kibicom z Albanii. Pomóżcie nam. Nie dajcie się sprowkować – mówił do mikrofonu rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski. Ostatecznie, Polacy wygrali z Albanią w pięknym stylu, utrzymując korzystny wynik.

13-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)