REKLAMA

Służby przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku (FOTO)

PODKARPACIE. Przygotowanie służb do działań mających zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji, był tematem wyjazdowego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który odbył się wczoraj, w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli. Przewodniczyła mu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono zadania, jakie będą realizowane w najbliższych dwóch letnich miesiącach. Podkarpacką Policję reprezentował komendant wojewódzki insp. Dariusz Matusiak.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła najważniejsze zagadnienia związane z wakacyjnym bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz wydała rekomendacje dla służb, dla których okres wakacji będzie wiązał się ze wzmożoną działalnością w obszarach zarówno prewencyjno-profilaktycznych, ale także kontrolnych. Działania, jakie będą podejmować służby będą mieć przede wszystkim charakter prewencyjny, nastawiony na promocję właściwych postaw w okresie wakacyjnym.

Policja, wzorem lat ubiegłych, podejmie działania, których głównym celem będzie ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników zorganizowanego i niezorganizowanego wypoczynku. Działania te będą miały charakter rozpoznawczy, informacyjno-edukacyjny i kontrolny.

O zaangażowaniu podkarpackich policjantów mówił Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak.

Komendant zapewnił: – W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” będziemy podejmować szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, które tu na Podkarpaciu będą spędzać swój urlop, ale też osobom, które przez nasze województwo będą przejeżdżać. Swoje działania będziemy prowadzić głównie w obszarze informacyjno-edukacyjnym oraz w obszarze działań zewnętrznych Policji, w sferze prewencyjnej.

PUW w Rzeszowie


02-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)